usta

Dopełnieniem codziennego makijażu często jest pomadka, utrzymana w tonach pasujących do reszty odcieni użytych danego dnia – neutralna lub w kolorze nude. Innym razem może sama stanowić cały make-up, jeśli do delikatnie umalowanych oczu dobierzemy kolor nieco bardziej intensywny. Jednak by całość prezentowała się elegancko i starannie, należy zadbać o to, aby makijaż ust wykonać prawidłowo. Zatem jak malować usta, by zawsze wyglądać doskonale?

Perfekcyjny makijaż ust według Maybelline

Odpowiednio dobrana pomadka nie jest gwarancją sukcesu, choć znacznie do niego zbliża. Warto jednak dowiedzieć się, jak powinien być wykonany makijaż ust krok po kroku, by kolor utrzymał się jak najdłużej, a same usta były podkreślone i równo pomalowane.

  • Jeśli gustujesz w szminkach typu nude czy jasnych odcieniach, nie będziesz mieć większych problemów z ich nakładaniem. Są proste w aplikacji i mało wymagające, w przeciwieństwie do ciemniejszych, intensywnych kolorów. One nie wybaczają błędów, a każda nierówność czy wyjście poza kontur będzie widoczne. Dlatego warto przyłożyć się do nakładania na usta kolorowego produktu.
  • Krokiem pierwszym jest zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia i produkty, bez których makijaż ust będzie niepełny. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim warto mieć pędzelek przeznaczony do malowania ust. Pozwoli on na precyzyjną aplikację produktu. Ponadto dobrze jest dobrać do szminki zbliżoną kolorem konturówkę, która ułatwi namalowanie zarysu ust i ewentualne wyrównanie asymetrii.
  • Można teraz zacząć makijaż. Rozpocznij go od wyrysowania konturówką konturu ust, w pierwszej kolejności obrysowując górną część ust, czyli łuk kupidyna. Następnie obrysuj kontur dolnej wargi w jej środkowej części. Teraz połącz kąciki ust ze środkiem dolnej wargi oraz z łukiem kupidyna. Zwróć uwagę, czy obie strony są równe.
  • Gdy jesteś pewna, że kontur jest równy, możesz przystąpić do malowania warg. Wypełnij usta kolorem i gotowe.

Jak optycznie powiększyć usta?

Wiele kobiet zmaga się z problemem asymetrycznych warg. Najczęściej w takim wypadku górna warga jest większa i pełniejsza od dolnej, cienkiej. Czy można temu zaradzić, malując usta w odpowiedni sposób?

Makijaż ust może pomóc nie tylko w nadaniu pięknego wyglądu wargom, lecz także w  skorygowaniu ich kształtu i wielkości. Aby wyrównać asymetrię czy powiększyć usta, wystarczy dobrze zaostrzona konturówka, szminka w zbliżonym kolorze i nieco precyzji.

Jak malować usta, żeby skorygować asymetrię?

Postępuj podobnie jak w przypadku standardowego malowania ust, ale narysuj kontur dolnej wargi nieco wyżej niż rzeczywiście się ona kończy, natomiast górną trochę powiększ. Pamiętaj jednak, by nie wychodzić za mocno poza kontur, ponieważ zabieg stanie się bardzo widoczny. Gdy jesteś już zadowolona z nowego kształtu ust, przystąp do wypełniania ich kolorem.

Kosmetyki do ust – błyszczyk, mat czy tradycyjna szminka?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do makijażu ust. Niegdyś najbardziej popularne były błyszczyki, dziś panuje moda na matowe pomadki i szminki w płynie, które przy okazji są długotrwałe. Trzeba jednak pamiętać o stosowaniu peelingu i balsamu na usta. Dla tradycjonalistek najlepsze będą klasyczne szminki o kremowym wykończeniu, dające elegancki efekt na ustach. Pośród szerokiej gamy szminek Meybelline każda pani wybierze dla siebie coś odpowiedniego, dzięki czemu jej makijaż ust będzie wyglądał świetnie.