kobieta

Długi majowy weekend jest dla większości z nas z niecierpliwością wyczekiwanym okresem odpoczynku i wytchnienia od codziennych zajęć. Jest to moment tym przyjemniejszy, że w przeciwieństwie na przykład do świąt, nie wymaga specjalnych przygotowań. Wreszcie mamy chwilę czasu dla siebie i bliskich, naokoło wiosna w całej swojej krasie, chciałoby się zatem gdzieś wyskoczyć i naładować akumulatory.

Relaks w otoczeniu gór

Majówka to idealny moment, aby po wielu miesiącach ograniczonej aktywności poszaleć na świeżym powietrzu, pooddychać pełną piersią, wypuścić się na turystyczny szlak, wskoczyć na rower lub po prostu pospacerować. Wiadomą jest rzeczą, że najbardziej efektywnym sposobem wypoczynku jest zmiana otoczenia. Weekend majowy jest co prawda za krótki na pełny urlop, ale za to doskonały na kilkudniowy wypad na przykład w góry. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni hotel w Beskidach, Tatrach czy Sudetach.

Mimo iż tego rodzaju kilkudniowe wypady stają się coraz popularniejsze, nie sposób narzekać na brak ofert rozmaitych ośrodków wypoczynkowych. Liczne propozycje dotyczą   z reguły obejmujących parę dni pakietów, które umożliwiają krótką, ale intensywną regenerację sił psychicznych i fizycznych. I tak na przykład, z racji swojego położenia, znany hotel w Beskidach, Hotel Olympic w Ustroniu, malowniczo położonej miejscowości w dolinie Wisły, oprócz całego szeregu atrakcji na miejscu, daje możliwość poznania i podziwiania urokliwych górskich krajobrazów.

Na pogodę i niepogodę

Jeśli chodzi o Beskid Śląski, to niezależnie od tego, czy spędzasz urlop samemu, we dwoje, czy z całą rodziną, masz do czynienia ze szczególnie atrakcyjną okolicą dla osób aktywnych. Są tu ścieżki piesze i rowerowe, oraz liczne szlaki turystyczne. Nawet dla osób mniej zaawansowanych w górskich wycieczkach, usytuowanie Ustronia, usytuowanego między grzbietem górskim Wielkiej i Małej Czantorii a masywem Równicy, u wylotu doliny Wisły, sprzyja relaksującym spacerom. Także inne górskie hotele, pensjonaty czy ośrodki SPA to zawsze okazja do odbywania mnóstwa ciekawych wycieczek po okolicy.

Pogoda majowa bywa kapryśna, ale i o to nie musimy się martwić. Nowoczesne, wysokiej klasy hotele, dysponują dostateczną ilością atrakcji, aby nie nudzić się nawet w czasie deszczu. Możemy zatem liczyć na takie rozrywki jak strefa fitness i strefa relaksu, basen i sauna, jacuzzi, kręgielnia i bilard. Wspomniany hotel w Beskidach, Hotel Olympic w Ustroniu, oferuje nawet wstęp do sauny z widokiem na góry. Ponieważ w większości tego typu przypadków mamy do czynienia z wyjazdami rodzinnymi, ośrodki oferują także specjalne udogodnienia dla dzieci – place i strefy zabaw,  animatora zajęć dla dzieci, seanse filmowe, warsztaty i inne.