regał

Piwnica, podobnie jak garaż to prawdziwa skarbnica różnego rodzaju przedmiotów zarówno potrzebnych, jak i niepotrzebnych. Wszystkie te przedmioty trzeba w jakiś sposób przechowywać, co niejednokrotnie doprowadza do bałaganu i zagracenia piwnicy czy garażu.

Dobrze jest, by wszystko w pomieszczeniu piwnicznym znajdowało się na widoku, ale często doprowadzamy do sytuacji, że ciężko jest cokolwiek znaleźć. Niezbędne jest odpowiednie zagospodarowanie piwnicy, umeblowanie jej w taki sposób, by panował w niej ład i porządek.

Cechy regałów do piwnicy

Regały do piwnicy powinny być wykonane bardzo solidnie. Muszą dobrze znosić nawet bardzo duże obciążenia. Narzędzia, puszki z farbą, słoiki z przetworami nie należą do przedmiotów najlżejszych i muszą być przechowywane na masywnych półkach.

Dobrze, by regały do piwnicy były łatwe w montażu i by łatwo można było je wnieść do piwnicy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku piwnic o niewielkich metrażach. Montaż regałów powinien być szybki i maksymalnie uproszczony, by każdy mógł sobie z nim poradzić.

Ważną cechą regałów piwnicznych jest odporność na uszkodzenia mechaniczne. Często się zdarza, że meble w piwnicy ulegają otarciom, uderzeniom. Mogą więc szybko ulec zniszczeniu. Piwnica to miejsce, w którym często panuje wilgoć i niekorzystne warunki, dlatego meble, które nie są na te warunki odporne również szybko ulegną zniszczeniu.

Najlepiej, by regały do piwnicy były pojemne i wyposażone w odpowiednio dużą ilość półek. Dzięki nim można odpowiednio posegregować wszystkie przechowywane na nich przedmioty, zaprowadzić ład i porządek, dzięki nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem czegokolwiek.

Regały metalowe – najlepszym wyborem

Wśród regałów do piwnicy mamy do wyboru regały z tworzyw sztucznych, drewniane, metalowe. Regały plastikowe choć są lekkie i odporne na korozję, to jednak łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Regały drewniane są atrakcyjne wizualnie, mogą jednak szybko ulec zniszczeniu pod wpływem wilgoci.

Regały metalowe spełniają wszystkie z wymienionych powyżej warunków i idealnie nadają się do piwnicy. Regały metalowe do piwnicy są łatwe w czyszczeniu, ich cena jest stosunkowo niska, potrafią przetrwać w nienaruszonym stanie przez długie lata.

Oprócz regałów metalowych w piwnicy mogą się znaleźć metalowe szafki, wieszaki, stojaki, haczyki, na których będziemy przechowywać przedmioty tego typu jak kable czy sprzęty ogrodowe.