dom

Dzisiejsze standardy w budownictwie wymagają stosowania odpowiednich izolacji termicznych. Coraz częściej i chętniej wybierane są również rozwiązania ekologiczne, przyjazne środowisku, a dające te same efekty. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią izolację termiczną do swojego domu.

Izolacje termiczne — dlaczego warto warto w nie zainwestować?

Wydatków związanych z budową domu jest naprawdę sporo, ale na pewnych elementach nigdy nie warto oszczędzać. Izolacje termiczne zawsze powinniśmy wybierać jak najlepszej jakości, ponieważ ta decyzja, podjęta na etapie budowy, będzie rzutowała na koszty związane z użytkowaniem budynku, choćby ogrzewanie czy klimatyzację. W tym przypadku ważna jest nie tylko jakość wykorzystanych materiałów, ale również doświadczona i sprawna ekipa, która w poprawny sposób zamontuje izolację termiczną. Jeśli tak się nie stanie, mogą powstać tak zwane mostki termiczne, które prowadzą do poważnych start energii.

Izolacje termiczne — jak wybrać najlepszą?

Do najczęściej wybieranych izolacji termicznych należą styropian i wełna mineralna. Są to rozwiązania praktykowane już od lat i przez wiele osób preferowane. Warto jednak mieć na uwadze, że izolacje termiczne mogą być wykonane również z wielu innych materiałów: płyty z poliuretanu, keramzytu czy aerożeli krzemionkowych. Wybór najlepszego dla siebie rodzaju ocieplenia budynku powinien być uzależniony od jego konstrukcji. Chcąc wybrać najlepszą opcję, należy przeprowadzić analizę uwzględniającą między innymi funkcję i rodzaj konstrukcji budynku. W tym zakresie radą powinna służyć ekipa budowlana albo firma oferująca izolacje termiczne. Bardzo często oferuje ona również usługi przygotowania planu izolacji budynku, dzięki któremu wybierzemy najlepsze dla siebie rozwiązanie.