dziecko

Jako, że małe dzieci bawią się głównie na podłodze, wybór dywanu do ich pokoju musi być dokładnie przemyślany. Przede wszystkim, dywan ten musi być miękki. Poza tym, liczy się też bezpieczeństwo i komfort w czasie zabawy. Jest i też coś jeszcze istotniejszego, a mianowicie dobór dywanu pod aranżację konkretnego pokoju.

Czym się kierować?

Punkty wskazane powyżej wyraźnie pokazują, czym się kierować, kiedy to będziemy dobierać dywan do pokoju dziecięcego. Natomiast, nie można też zapominać o tym, że dywany dziecięce powinny być dopasowane do wieku dziecka. Inne w końcu będą modele przeznaczone do pokoju małych dzieci, a jeszcze inne dla dzieci dorastających. W wypadku dzieci mniejszych ważne jest, aby dywan stanowił dobrą izolację od chłodnej posadzki. Trwałość i łatwość w czyszczeniu to kolejne pożądane cechy dywanu dziecięcego. Rozlany napój, pokruszone ciastko, czy inne plamy i zabrudzenia domagają się też tego, aby dywanik w pokoju dziecka można było łatwo wyczyścić. Nie bez znaczenia jest także to, aby dywan nie był zbyt duży, ponieważ nie powinien po rozłożeniu zostać przygnieciony meblami.

Łatwość zwinięcia pozwala dywan dziecięcy sprawnie i szybko wyczyścić. Kolejno, nie można zapominać, że dywany dziecięce powinny być antyalergiczne. Wzory na dywanie powinny być wykonane z przędzy syntetycznej, jaką jest akryl bądź polipropylen. Można zdecydować się na dywan bawełniany, a pamiętać o tym, że dywany wełniane mają właściwości uczulające. Wielu rodziców kusi to, aby zdecydować się na dywan typu Shaggy, natomiast należy mieć pojęcie, że dywan taki jest bardzo trudny w czyszczeniu, mimo, że faktycznie zalicza się do komfortowych. Dlatego, kierowanie się względami praktycznymi jest tak istotne, kiedy chodzi o dobór dywanów do pokoju dziecka.

Kwestie designerskie

Wzory i kolory jakie mają dywany dziecięce są rzeczywiście imponujące. Można wybierać pośród standardowych rozwiązań, jak i decydować się na nieco bardziej nowoczesne wzornictwo. Kiedy już więc skorzysta się ze wskazań stricte praktycznych nie pozostanie nic innego jak wybierać taki model dywanu, który swoją aranżacją będzie dopasowany do całości wnętrza, w którym zostanie ulokowany. Warto wybierać dywan wraz z dziećmi, kiedy są starsze, ponieważ na pewno będą miały one interesujące pomysły odnośnie tego, jak urządzić swoje mieszkanie. W związku z tym, przyjrzenie się ofertom katalogów to podstawa. Później w sklepie można będzie bez żadnych problemów wybrać dywan odpowiedni do własnych oczekiwań. Wzór dywanu może nawiązywać do tematyki, w jakiej urządzony jest pokój. Może też zostać dopasowany do ulubionych postaci z bajek, sportowców, czy superbohaterów. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki znajdą pośród dywanów takie modele, jakie najbardziej przypadną im do gustu.

Dywan w pokoju dziecka ma do spełnienia wiele funkcji. Oznacza to, że zawsze należy dokładnie prowadzić poszukiwania. Każdy może później dzięki temu znaleźć dokładnie taki model, który w pokoju dziecięcym stworzy dobry klimat i to na bardzo długi czas.