paznokcie

W dzisiejszych czasach zadbane dłonie, to wizytówka nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Każdy zwraca uwagę na dłonie, dłoń jako pierwszą podajemy podczas przywitania, zapoznania czy podczas prezentacji, dlatego bardzo ważne jest aby o nie dbać. Panie są szczególnie wrażliwe na punkcie dłoni, zwracają baczną uwagę na stan dłoni i paznokci spotykanych na swej drodze osób. Obecnie mamy swobodny dostęp do artykułów pielęgnujących dłonie i paznokcie, można więc zadbać o nie w domu albo skorzystać z ogólnodostępnych profesjonalnych zabiegów. Warto wiedzieć czego się oczekuje, poszukać inspiracji, które można zaczerpnąć praktycznie zewsząd.

Co może być inspiracją na paznokcie?

Inspiracją na ciekawe paznokcie mogą być:

  • Przyroda – listki, zwierzątka, drzewka, ptaszki, piórka, palemki itp.;
  • Zjawiska atmosferyczne – kropelki deszczu, płatki śniegu, słoneczka, chmurki, gwiazdki czy księżyce;
  • Postacie z bajek czy filmów;
  • Ulubione cytaty;
  • Symbole świąt;
  • Pasje;
  • I wiele innych, których nie sposób wymienić.

Wybierając się na paznokcie do kosmetyczki możemy być pewni,  dużego wyboru kolorów, wzorów i struktur. Inspiracja często przychodzi sama podczas prezentacji możliwości. Trochę trudniej, jeśli zamierzamy wykonać manicure w domu, ale może być on równie ciekawy, jak ten z gabinetu kosmetycznego. Wystarczy tylko kilka trików i to my możemy być inspiracją dla innych.

Jak przygotować paznokcie do malowania, ozdabiania?

Wykonanie manicure w domu należy zacząć od namoczenia dłoni, zmiękczenia i odsunięcia skórek, opiłowania paznokci, nadania im odpowiedniego kształtu i wypolerowania. Tak przygotowane paznokcie można zacząć malować i ozdabiać.

Kilka prostych inspiracji na paznokcie, które możemy zrobić w domowych warunkach.

Piękne zadbane paznokcie warto wyeksponować, więc pomalowanie ich na czerwono na pewno będzie świetnym pomysłem, jeśli lubimy jak coś się dzieje, po jednym czy dwa paznokcie pomalujmy na złoty kolor z błyszczącym brokatem. Takie połączenie, bądź podobne możemy zastosować z innymi kolorami. Pomalowanie paznokci na jeden kolor, a na niektórych zrobienie kropeczek w innym, kontrastowym kolorze da ciekawy, prosty do wykonania efekt. Jeśli przed malowaniem podzielimy paznokcie na dwie części za pomocą cienkiej taśmy przylepnej, pomalujemy na dwa kolory, a po odlepieniu taśmy wypełnimy tę część lakierem z brokatem uzyskamy już dość spektakularny efekt. Inspiracje na paznokcie to liczne dodatki ułatwiające wykonanie fajnego manicure, takie jak naklejki, kryształki, koraliki, taśmy, specjalne proszki, brokaty, markery do paznokci i wiele innych. Wykorzystując je można osiągnąć ciekawy efekt, a jeśli ktoś posiada trochę zdolności artystycznych, może stworzyć na paznokciach prawdziwe arcydzieła. Manicure francuski, prosty elegancki, uniwersalny, wystarczy pomalować paznokcie cielistym kolorem, a ich brzegi na biało i pokryć lakierem nawierzchniowym. Tak naprawdę ograniczenia są tylko w naszej głowie.