tv

Inteligentny telewizor posiada system, który umożliwia dostarcznie usług za sprawą anten satelitarnych i naziemnych, a także korzystanie z Internetu. To bardzo użyteczne i funkcjonalne urządzenie, które zdecydowanie wpływa na komfort oglądania telewizji.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach. Do najczęściej wybieranych modeli należy Samsung QLED, Sony Bravia oraz LG OLED. Sprawdź, jak wybrać telewizor najbardziej dostosowany do twoich potrzeb.

Obraz

Najważniejsza jest jakość obrazu oraz dodatkowe funkcje odbiornika, które umożliwiają sprawne działanie aplikacji. Przed zakupem warto wypróbować urządzenie w salonie, aby upewnić się, że działa on zgodnie z oczekiwaniami.

Istotne jest także to, do jakich platform VOD bedziesz mieć dostęp. To dzięki nim będziesz mógł oglądać dowolnie wybrane programy, a nie tylko te emitowane w telewizji.

Wyświetlacz

Telewizory OLED z całą pewnością zagwarantują wyrazistą czerń i głębię koloru, niestety kosztują zdecydowanie więcej niż telewizory LCD. Odbiorniki może nie zapewnią tak dobrej jakości postrzeganego obrazu, jednak wydasz na nie znacznie mniej. Warto podkreślić, że telewizory LCD zapewniają całkiem porządną jakość wizji, nawet jeśli nie można jej porównać z tą, którą oferuje technologia OLED.

Ważny jest również kształt ekranu. Może być on płaski lub nieco zaokrąglony. Zakrzywiony wyświetlacz nie tylko wpływa na komfort oglądania telewizji, lecz może też stanowić oryginalną ozdobę wnętrza.

Niezależnie od tego czy postawisz na telewizor Samsung QLED, LG czy Sony Bravia oraz czy zdecydujesz się na technologię OLED czy LCD, nie zapominaj, że czasem warto wydać nieco więcej, tak aby jakość produktu była wyższa.

Wielkość urządzenia

Wielkość telewizora musi być dostosowana do wnętrza pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Zazwyczaj przyjmuje się, że w przypadku telewizorów o przekątnej 55 cali, programy powinno się oglądać w odległości od 2 do 3,5 m od urządzenia.

Decydując się na 60-calowy wyświetlacz największy komfort z oglądania telewizji odczuwa się, jeśli kanapa będzie się znajdować od niego w odległości od 2,4 do 4,3 m. Przy telewizorze o przekątnej 65 cali, odległość ta powinna wynosić od 2,7 do 4,9 m.

Samsung QLED, LG Signature OLED, Sony Bravia I wiele innych – wybór jest ogromny. Niezależnie od tego, na który się zdecydujesz, pamiętaj o tym, że ma on przede wszystkim służyć i być dostosowany do własnych potrzeb, dlatego nie warto kierować się wyłącznie modą i najnowszymi trendami, a własnym gustem I preferencjami. Mądrze wybrane urządzenie będzie ci służyć przez lata.