Katowice

Choć zwykle Śląsk kojarzy się nam głównie z przemysłowymi miastami górniczymi, to Katowice stanowią wyłam od tych wyobrażeń. Miasto stale się przeobraża, stając się dzięki temu coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym nie tylko dla Polaków, ale i przyjezdnych zza granicy.

Zwiedzanie Katowic

Nie sposób wyobrazić sobie zwiedzania Katowic bez wizyty na tutejszym Rynku. Mocno odbiega on wyglądem od innych znanych placów w starych miastach Polski. Tutejsza zabudowa pochodzi z XIX wieku, ale znaczną jej część zburzono w okresie PRL-u. Dlatego turystów zaskakuje sieć torów kolejowych, które przecinają Rynek. Najbardziej jednak plac przeobraża się latem. Wtedy wyrastają tu palmy i leżaki, które przypominają śródziemnomorskie promenady.

Atrakcje

Z Rynku warto udać się do najbardziej rozpoznawalnego symbolu Katowic — Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”. Chcąc szybko się tutaj przedostać, warto skorzystać z taxi w Katowicach. To również dobry sposób na zwiedzanie odległych od siebie zabytków i skorzystanie z atrakcji, jakie dla turystów przygotowała stolica Śląska. „Spodek” jest miejscem wprost legendarnym. W latach 60-tych i 70-tych jego konstrukcja architektoniczna była ewenementem na skalę światową. To tu odbywały się kultowe koncerty i najważniejsze wydarzenia sportowe. Do dziś katowiczanie przychodzą tutaj, żeby ciekawie spędzić czas: na lodowisku, evencie muzycznym albo podczas często tutaj organizowanych targów.

Zielona Oaza z plażami, akwenami i rechotającymi w tle żabami — to możliwe tylko w stolicy Śląska. Dolina Trzech Stawów, czyli park, który bywa nazywana przez mieszkańców miasta „Sztauwajery” znajduje się nieopodal lotniska Muchowiec. Warto przyjść tutaj zarówno na spacer, Nordic Walking, na rower, randkę albo po prostu na kawę. Można tu złapać oddech i odpocząć od typowo miejskiego krajobrazu czy hałasu. Dolina Trzech Stawów jest równie często odwiedzana przez turystów latem, jak i zimą. Przyjezdni z łatwością dotrą tutaj dzięki taxi Katowice, które ułatwi im przedzieranie się przez tętniącą życiem aglomerację.