dziecko

Zaburzenia układu rozrodczego i problemy z zajściem w ciążę dotykają dziś coraz więcej par. W dużej mierze są one zależne od wieku i stylu życia obojga partnerów. Aby nie czekać kilka czy nawet kilkanaście lat na pierwszy płacz czy śmiech swojej pociechy, warto od razu zgłosić się na konsultację do kliniki niepłodności w Warszawie, gdzie lekarze z wieloletnim doświadczeniem pomogą przejść pacjentom przez ten trudny i bardzo stresujący dla nich czas.

Co warto wiedzieć o klinice niepłodności w Warszawie?

Problemy z płodnością są żarówo dla mężczyzny, jak i dla kobiety bardzo wstydliwą kwestią. To często powstrzymuje ich przed umówieniem się na wizytę i podjęciem kroków pod kontrolą specjalisty. Niestety odkładanie w czasie zdiagnozowania problemu i jego leczenia może przynieść nie najlepsze rezultaty. Najgorszym z nich może okazać się niemożność posiadania dziecka w sposób naturalny czy utrata ciąż z in vitro. Profesjonalna klinika niepłodności w Warszawa oferuje swoim pacjentom cały zakres usług – od konsultacji, zlecenia i wykonania badań laboratoryjnych, aż po inseminację, zapłodnienie pozaustrojowe oraz w przypadku szczęśliwego zajścia w ciążę – prowadzenie jej na każdym etapie rozwoju (zobacz https://warszawa.klinikabocian.pl/). Jednocześnie miejsce to powinno już od pierwszych chwil budzić pełne zaufanie pacjentów i sprawiać, że będą się tam czuli komfortowo i całkowicie bezpiecznie.

Kiedy pary mogą zgłosić się do kliniki niepłodności w Warszawie?

Zazwyczaj o problemach z płodnością można mówić, gdy para, regularnie współżyjąc, stara się o dziecko przynajmniej od roku, niestety bez żadnych sukcesów. Wtedy jest to już pierwszy sygnał świadczący o tym, że należy dokładnie zbadać swój organizm. Tym właśnie zajmuje się klinika niepłodności. W Warszawie jest kilka takich miejsc, które pomagają parom stać się rodzicami. Właśnie tam powinny udać się pacjenci po wstępnej rozmowie ze swoim lekarzem ginekologiem. Wtedy też zaczyna się cały proces rozpoznania źródła problemów. Co zatem może negatywnie wpływać na płodność? Wśród tych czynników znajdują się m.in.:

  • wiek (wraz z upływem czasu pogarsza się jakość zarówno nasienia, jak i kobiecych komórek jajowych),

  • nadwaga lub niedowaga obojga partnerów (zwiększają one ryzyko poronień i kilkakrotnie wydłużają czas starania się o dziecko),

  • palenie papierosów, picie alkoholu,

  • wielomiesięczne stosowanie silnych leków,

  • styl życia (statyczna praca w siedzącej lub stojącej pozycji, brak czasu na regenerację organizmu, zbyt mała ilość ruchu, stres, nadmiar obowiązków, itp.).

To wszystko powoduje, że organizm dostosowuje się do danej sytuacji i sposobu funkcjonowania, ale odbywa się to kosztem pozostałych, równie ważnych funkcji. Decydując się na dziecko, należy zatem zacząć od siebie, aby rozpoczęte starania jak najszybciej mogły zakończyć się pełnym sukcesem.