sen

Obecnie niemalże 40% społeczeństwa miewa problemy ze snem. Przyczyn jest wiele, ale do najczęstszych należą stres, nieodpowiednia dieta, a także różnorodne choroby. Nie możesz się wyspać, w nocy nie możesz zasnąć, zaś w dzień cierpisz na brak energii, pomogą ci zioła, które mają niesamowite właściwości. Zioła a także adekwatnie dobrana dieta mają bardzo duże znaczenie dla naszego snu i jego jakości. Przede wszystkim nie możemy jeść w późnych godzinach wieczornych kolacji, a także należy unikać kawy, alkoholu a także produktów bardzo bogatych w cukier. Polecane są za to produkty, które zawierają wapń, magnez oraz witaminę B6, albowiem działają uspokajająco. Znajdziemy je w ziarnach zbóż, orzechach, czy też warzywach zielonych. Także zioła sprawią, że spokojnie zaśniemy i będziemy cieszyć się komfortowym snem przez całą noc. Jakie zioła wybrać, aby skutecznie walczyć z bezsennością?

Najlepsze zioła na bezsenność

Jednym z najlepszych ziół na bezsenność jest ziele męczennicy cielistej. Niekiedy zwane jest zielem męki pańskiej i oddziałuje ono na układ nerwowy. Bardzo często roślina stosowana jest w bezsenności, zwłaszcza w przewlekłej. Jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie użalenia, a także nie ma dla naszego organizmu żadnych skutków ubocznych. Męczennica cielista zapewni nam spokojny sen i można stosować ją również w mieszankach z kozłka lekarskiego, głogu i chmielu. Oczywiście świetnie sprawdzi się na bezsenność kozłek lekarski. Zwany jest również walerianą, znakomicie pomaga nam w problemach z zasypianiem, a także w stanach psychicznych czy lękowych.

Inne zioła na bezsenność

Nieco mniej popularne jest zioło neuroflos, które ma działanie uspokajające. Znakomicie wspomaga zasypianie, a także stosowane jest w stanach depresyjnych, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy brak nam promienni słońca. Warto jednak pamiętać, że nie mogą jej stosować dzieci poniżej dwunastego roku życia. Szyszki chmielu ułatwiają zasypianie. Nie tylko działa nasennie, ale również obniża ciśnienie krwi, działa przeciwbólowo i ułatwia trawienie.