dieta

Dlaczego jemy to co jemy? Dlaczego nasza codzienna dieta jest pełna konserwantów, alergenów czy też spulchniaczy? Dlaczego nie dbamy o swoje zdrowie, które to przecież powinno być najważniejsze? Problem złego odżywiania wciąż dominuje, jednakże wzrasta świadomość zdrowego żywienia, przez co bardzo wiele osób zmienia swoją dietę. Ty również powinieneś sprawdzić, czy Twoje codzienne menu jest zdrowe i czy zaspokaja potrzeby organizmu.

Szkodliwe chemiczne dodatki

Współczesna żywność wypełniona jest po brzegi szeregiem różnorodnych sztucznych i chemicznych dodatków. Dodawane są one po to, aby żywność lepiej smakowała, dłużej była zdatna do spożycia, a także atrakcyjniej wyglądała. Niestety owe chemiczne składniki niekorzystnie działają na nasze zdrowie i samopoczucie, a nawet mogą wywołać groźne choroby.

Warto zmienić naszą dietę, zadbać, aby codzienne menu składało się ze zdrowych, naturalnych i wartościowych potraw. To kluczowe, abyśmy zachowali doskonałe zdrowie i uchronili się przed chorobami.

Jak jeść zdrowo?

Sposobów na zdrowe odżywianie jest wiele, jednakże największą ilość porad odnajdziemy w książce oferowanej przez Livro pod tytułem „Jedz inaczej” autorstwa Leanne Cooper. Zdrowe odżywianie, przekazanie ogromnej wiedzy na ten temat jest kluczowym zadaniem autora. Stosując zasady z książki nie tylko nauczymy się zdrowo przyrządzać codzienne menu, ale również poznamy wiele sztuczek stosowanych przez marketingowców i restauratorów, dlatego nauczymy się omijać owe pułapki.

Glutenowe kłamstwa

Ciekawą propozycją dla osób, które pragną się zdrowo odżywiać, ale również borykają się z problemem uczulenia na gluten jest książka „glutenowe kłamstwo. I inne mity o tym, co jemy”. Ów bestseler nauczy nas obalić mity w które dotychczas wierzyliśmy. Autor dopuszcza do głosu najważniejsze zasady, którymi należy się kierować abyśmy zdrowo się odżywiali, a także pozwoli nam wyeliminować z diety najbardziej szkodliwe substancje i produkty. Te i więcej książek o zdrowym żywieniu znajdziesz na http://livro.pl/ksiazki/kuchnia-i-diety.html

Oczyszczanie organizmu

Każdy kto chce zdrowo żyć, na pewno musi wiedzieć, że podstawą do uniknięcia, wielu groźnych chorób jest należyte oczyszczenie organizmu ze złogów i toksyn, które się w nim gromadzą. To właśnie dla tych osób stworzona została znakomita książka „Detoks zbożowy w 1 0 dni”. Napisana przez światowej sławy kardiologa propaguje dietę bez pszenicy. To prosty program odtruwający, z którego skorzystać może właściwie każdy człowiek.

Detoks wedle doktora to znakomicie stworzone posiłki, adekwatnie dobrane do pór dnia. Dzięki tej książce nauczysz się dbać o zdrowe odżywianie, a przede wszystkim zapomnisz czym są choroby i złe samopoczucie.