japonia

Wycieczki do Japonii stają się coraz popularniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu faktycznie jest to jeden z najciekawszych krajów położonych w Azji. Na każdego turystę czeka tu moc atrakcji. Warto przeanalizować je jeszcze przed przyjazdem do Japonii, aby dokładnie zaplanować sobie spędzony tam czas.

Co warto zobaczyć w Japonii?

Japonia jest krajem o niezwykle ciekawej kulturze oraz historii. Z tego też powodu praktycznie każde odwiedzane miejsce może okazać się magiczne i ciekawe pod względem zarówno widokowym, jak i kulturowym. Na pewno na czele miejsc wartych zobaczenia znajdują się największe japońskie miasta. Liderem wśród turystów, z całą pewnością jest Osaka. Miasto bardzo żywe, prężnie rozwijające się i przede wszystkim pełne kolorów. Najciekawszym miejscem jest dzielnica Universal Studios Japan, czyli ogromne wesołe miasteczko, w którym znaleźć można na przykład dzielnice Batmana, czy Spierdmana.

Osoby szczególnie ciekawe kultury oraz miejsc kultu na pewno powinny wybrać się do świątyni Asakusa. Jest to najpopularniejsza świątynia, która znajduje się w Tokio. Robi nie tylko wrażenie ze względu na swoją wielkość, ale również na liczne zdobienia. W okolicy znajdują się także lokale z tradycyjnymi wyrobami, a więc spróbować można wielu regionalnych potraw i przekąsek.

Warto też wybrać się do lokali serwujących tradycyjne potrawy. Na przykład na czele takich miejsc jest bar z pływającym sushi. Będzie to miejsce niezwykle oryginalne zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie korzystały z usług takiego baru. Będąc w dużych, japońskich miastach, z całą pewnością warto udać się także na targi rybne, gdzie kupić można najświeższe ryby oraz owoce morza w korzystnych cenach. Tsukiji, czyli największy targ rybny znajduje się właśnie w Tokio. Z tego powodu nie należy zmarnować tej wyjątkowej okazji, wybierając się właśnie do Tokio i przejść się na targ, chociażby w celach kulturoznawczych.

W jakim terminie najlepiej wybrać się do Japonii?

Na pewno najlepszym terminem na wycieczkę do Japonii będzie przełom października i listopada oraz marca, kwietnia i maja. W tym okresie jest bardzo ciepło, ale jednocześnie nie tak gorąco i dzięki temu najaktywniej można spędzać swój wakacyjny czas. W tym okresie deszcz pada stosunkowo rzadko, dzięki czemu bez przeszkód można przemieszczać się po całej Japonii. Warto jednak mieć na uwadze, że Japonia to kraj wielu stref klimatycznych, przez co pogoda może różnić się nieco w różnych jej częściach. Warto to sprawdzić przed wyjazdem.