paznokcie

Różnorodne pomysły na paznokcie są hitem ostatnich lat, ponieważ każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie. Inspiracji na paznokcie może być bardzo wiele, a do wykorzystania mamy wiele metod stylizacji. Niezwykle popularne są lakiery hybrydowe szczególnie doceniane przez wiele klientek. Stylizację można wykonać na naturalnej płytce paznokcia lub przedłużyć. Ten rodzaj lakierów doprowadził wręcz do rewolucji na rynku kosmetycznym.

Lakiery hybrydowe: czym są?

Trwałość tego rodzaju lakieru wynosi nawet 4 tygodnie, a więc od tradycyjnego lakieru odróżnia go przede wszystkim trwałość. Skład lakierów hybrydowych i sposób nakładania również jest odmienny. Do utwardzenia stylizacji niezbędna jest lampa, ponieważ bez niej lakier nigdy nie zaschnie. Stylistki proponują wiele inspiracji na manicure lub pedicure hybrydowy z wykorzystaniem zdobień czy kolorowych pyłów. Producenci coraz częściej proponują uproszczone składy, które pozwolą zadbać o płytkę paznokcia. Zaschnięty lakier można usunąć tylko za pomocą acetonu lub specjalnego płynu. Po zdjęciu stylizacji niezbędne okaże się również odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia oraz wycięcie skórek.

Jakie produkty są potrzebne do manicure hybrydowego?

Chcąc wykonać manicure hybrydowy potrzebujemy odpowiedniego zestawu produktów. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju zestawy startowe zawierające wszystkie niezbędne produkty. W zestawie znajdziemy:

  • lampę LED lub UV niezbędną do utwardzenia lakieru,
  • polerkę do matowienia paznokci,
  • bezpyłowe waciki do przemycia płytki paznokcia,
  • patyczek lub cążki do usuwania skórek,
  • cleaner niezbędny do odtłuszczania paznokci,
  • bazę przygotowującą do stylizacji,
  • lakiery hybrydowe,
  • top przedłużający trwałość lakieru.

Zestaw może zawierać również preparaty do pielęgnacji skórek oraz profesjonalny krem do rąk.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Inspiracji na paznokcie może być wiele i wszystko zależy od gustu i stylu klientki.Pomysły na paznokcie mogą więc obejmować proste stylizacje z użyciem jednego koloru lub zdobienia czy przyklejane elementy. Wiele kobiet wykonuje ten rodzaj stylizacji samodzielnie w domu. Na początek należy wyciąć skórki, wyczyścić paznokcie i nadać płytce odpowiedni kształt. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia oraz nałożyć cleaner. Kolejny etap to nałożenie cienkiej warstwy bazy i utwardzenie jej w lampie. Czas utwardzania jest uzależniony od rodzaju lampy. Następnie powinniśmy nałożyć lakier i ponownie utrwalić w lampie. W przypadku manicure hybrydowego zaleca się nałożyć 2 warstwy lakieru, które są bardzo cienkie. Ostatni etap to nałożenie topu i utwardzenie oraz przemycie cleanerem. Dobrze wykonana stylizacja może wytrzymać nawet kilka tygodni.

Zalety manicure hybrydowego

Największą zaletą lakierów hybrydowych jest ich trwałość, która wynosi nawet 4 tygodnie. Lakier nie odpryskuje, dlatego można wykonywać wszystkie codzienne czynności bez obawy o uszkodzenie manicure. Dużą zaletą jest również szybkie utwardzenie lakieru, który jest gotowy po 2 minutach. Dzięki hybrydzie wiele klientek może zapuścić dłuższe paznokcie, ponieważ naturalna płytka rośnie pod wykonanym manicure. Wybór kolorów oraz inspiracji na paznokcie jest ogromny, dlatego każda klientka znajdzie coś dla siebie.