firma

Internet to potężne medium. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie, jak funkcjonowalibyśmy bez niego. Po pierwsze, sieć stała się dla wielu spośród nas zamiennikiem wielu innych mediów. Dzięki temu wynalazkowi nie potrzebujemy już telewizora czy radia. Ulubionych płyt słuchamy w serwisach streaming’owych.

Spada też co roku sprzedaż gazet i książek – wielka w tym „zasługa” sieci i szybkiego, dzięki niej, dostępu do informacji. Po drugie, dzisiaj to właśnie przede wszystkim za pośrednictwem sieci się komunikujemy. Prowadzimy konwersacje, udostępniamy swoje zdjęcia z wakacji. W skrócie – tworzymy swój wirtualny wizerunek, swoją wizytówkę. Dlatego ważne jest, by pamiętać o sile internetu nie tylko, gdy chcemy pochwalić się fotką z imprezy urodzinowej, ale również, a może przede wszystkim, w biznesie.

SEO – czym jest, dlaczego się opłaca?

Jeśli twoja firma nie posiada jeszcze strony internetowej – koniecznie to zmień! Możesz bowiem tylko zyskać – nowych klientów, kontrakty i pieniądze. Nie pozwól sobie na zaginięcie w gąszczu innych marek z twojej branży. Gdzie przeciętny Kowalski szuka dzisiaj informacji o najlepszej cukierni w mieście? Najpewniej wpisuje hasło do wyszukiwarki Google. Dlatego, jeśli chcesz, by twoja działalność zyskała na popularności i z łatwością docierała do użytkowników sieci, pora zaznajomić się z pozycjonowaniem stron internetowych.

SEO (skrót pochodzi od angielskiego search engine optimization), czyli pozycjonowanie stron internetowych, to cał gama działań, których zadaniem jest osiągnięcie przez daną stronę możliwie wysokiej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych. Pozycjonowaniem zajmują się wyspecjalizowane agencje, istniejące już niemal w każdym dużym mieście, jak na przykład Wrocław, czy Poznań.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową konkretne hasło, otrzymujesz pewien zestaw odpowiedzi dla swojego zapytania. Przeważająca grupa użytkowników skupia się wyłącznie na linkach, które dostępne na pierwszej stronie wyników – wśród pierwszych dziesięciu proponowanych odpowiedzi. Należy stąd wyciągnąć prosty wniosek, że witryny, które nie znajdują się w pierwszej dziesiątce, nie cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Wynikiem niskiej klikalności są mniejsze zyski dla firm. Pozycjonowanie to szereg czynności, mających służyć podniesieniu klikalności danej witryny – wzrostowi jej popularności i pochodzących z niej zysków. Jeśli dowiesz się więcej na temat pozycjonowania albo postawisz na współpracę ze specjalistami z tej dziedziny, twoje internetowe „notowania” na pewno wzrosną.

Źródło: https://www.adwhite.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/