olejek konopny

Właściwości olejku konopnego znane są od wielu lat, a nawet tysiącleci. Okazuje się, że przydatny jest on w wielu dziedzinach życia. Kobiety z pewnością docenią zastosowanie go w kosmetyce, urodzie i kuchni.

Krótka charakterystyka olejku konopnego

Preparat ten pozyskiwany jest z konopi siewnej i posiada tylko śladowe ilości THC, dzięki czemu nie ma właściwości narkotycznych. Konopie siewne pochodzą z Azji Środkowej, gdzie były wykorzystywane przez wiele lat. Olejek konopny doceniany jest przez coraz szersze grono sprzedawców i nabywców i staje się coraz bardziej modny w Polsce.

Olejek konopny dla urody i cery

Wśród wielu zastosowań olejku konopnego kobiety na pewno bardzo zwrócą uwagę na właściwości upiększające. Główna zasługa olejku to duża ilość kwasów omega. Olejek konopny zmniejsza wydzielanie sebum poprzez usprawnienie gospodarki naturalnymi lipidami. Poprzez wzmacnianie odporności skóry na czynniki zewnętrzne chroni przed silnym wiatrem, temperaturą lub uszkodzeniami mechanicznymi. Pomaga głęboko odżywiać skórę poprzez wnikanie do jej głębokich warstw. Dzięki zawartości dużej ilości składników odżywczych olejek zadba o właściwy poziom nawilżenia skóry. Olejek konopny zadba również o wygląd cery poprzez poprawę jej kolorytu i rozświetlenie cery pozbawionej blasku. Możemy go wykorzystać jako serum do twarzy poprzez wmasowanie go na wilgotną skórę. Zabieg ten najlepiej wykonywać przed snem.

Zastosowanie olejku konopnego w kuchni

Olej konopny podobnie jak inne oleje nadaje się do zastosowania w kuchni. Oryginalny orzechowy posmak i zielony kolor z pewnością znajdą wielu entuzjastów. Jest świetnym rozwiązaniem jako dodatek do sosów, past lub sałatek. Nie powinno się używać go do smażenia, ponieważ zachowuje swoje właściwości tylko na zimno. Najlepszej jakości olej to taki tłoczony na zimno i nierafinowany. Znajdzie swoje zastosowanie także dla wegan, ponieważ zawiera dużo białka, które jest bardzo dobrze przyswajane. Aby mieć pewność, że olejek konopny jest najlepszej jakości, należy wybierać tylko taki pochodzący z ekologicznych upraw.

Maska z olejku konopnego na włosy

Z dobroczynnych właściwości olejku konopnego skorzystać mogą także nasze włosy. Możemy dzięki niemu wykonać zabieg olejowania, który przywróci włosom elastyczność, nawilżenie i blask. Łyżkę olejku należy wmasować we włosy lub skórę głowy i pozostawić na około 30 minut. Po tym czasie należy umyć włosy delikatnym szamponem do całkowitego usunięcia olejku z włosów. Ostatni krok to wysuszenie włosów (najlepiej zimnym nawiewem) i ułożenie włosów jak zwykle.