woda

Wydaje Ci się, że nie ma różnicy, czy pijesz wodę z kranu, mineralną czy źródlaną? Jesteś w błędzie. Każda z nich zawiera inny stopień nasycenia minerałami, co oznacza, że wolniej lub szybciej wpływa na odzyskanie przez Ciebie zdrowia.

Woda w domu – jaka najlepsza?

Kiedy zastanawiasz się, jaka woda w domu najszybciej ugasi Twoje pragnienie, od razu na myśl przychodzi Ci woda z kranu. Jest najbardziej dostępna i nie wymaga specjalnych wypraw po zakupy, żeby ją zdobyć. Tyle tylko, że chlorowanie wody nie czyni jej bezpieczną dla Twojego organizmu. Ponadto, nikły stopień nasycenia minerałami sprawia, że kiedy ją pijesz, Twoja krew musi oddać Ci swoje elektrolity, żebyś zdołał ją przyswoić. Jeżeli nie chcesz, by woda nadal wyciągała z Ciebie cenne pierwiastki,  zacznij pić wodę mineralną.

Kolejnym rozwiązaniem jest woda źródlana. O tę już musisz się postarać, nawet jeśli mieszkasz niedaleko terenów, w których jest wydobywana. Ze względu na to, że wydobywa się ją na dużej głębokości, nie możesz sam do niej dotrzeć. Ale jednocześnie ta głębokość położenia gwarantuje, że woda jest nieskażona i bezpieczna, czyli od razu jest gotowa do wypicia. Tego typu wodę musisz zakupić w sklepie albo odszukać firmę, która postawi Ci dystrybutory wody w mieszkaniu. Taka woda w domu to prawdziwa wygoda. Wystarczy odkręcić kranik, by popłynęła do kubka czysta, nieskażona niczym woda źródlana zawierająca cenne pierwiastki, takie jak chociażby wapń lub magnez. Ze względu na niższą zawartość minerałów niż woda mineralna, woda źródlana doskonale nadaje się jako napój dla maluchów. Nie obciąża bowiem nerek i jest dobrze przyswajana przez organizm dziecka.

Bardzo korzystnym rozwiązaniem na to, aby woda w domu wspierała twoje zdrowie i twoją aktywność, jest zakup wody mineralnej. Woda mineralna to taka, która jest bakteriologicznie czysta i pochodzi ze źródła. Nie można jej poddawać zabiegom dezynfekcji, dlatego jest bezpieczniejsza do spożycia niż chlorowana woda z kranu. Jedynym, dozwolonym dodatkiem jest dwutlenek węgla, który sprawia, że woda staje się gazowana. Taka woda zawiera zwykle bardzo dużą ilość cennych pierwiastków takich jak cynk, jod, wapń, magnez, krzem, które wpływają na poprawę zdrowia i szybszą regenerację organizmu.

 Jaka jest przewaga wody mineralnej nad wodą z kranu?

Woda mineralna jest o wiele bezpieczniejsza do spożycia niż woda z kranu, gdyż nie posiada szkodliwych substancji, które zazwyczaj zawiera „kranówka”.  Do zwykłej wody z kranu zwykle dodaje się chlor, fluor oraz siarczan aluminium, które zapewniają jej pełną dezynfekcję. Nie są to jednak substancje obojętne dla człowieka. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) np. chlorowanie może przyczyniać się do powstawania dużej ilości związków rakotwórczych. W wodzie z kranu może znajdować się również kadm, ołów lub mangan pochodzące z rur wodociągowych. Kadm jest odpowiedzialny m.in. za niszczenie nerek i zniszczony układ krwionośny, z kolei ołów i mangan to związki rakotwórcze. Dodajmy jeszcze do tego nikiel, który możemy również odnaleźć w kranówce (odpowiada za liczne alergie skórne), a zrozumiemy, dlaczego picie wody z kranu nie jest najlepszym pomysłem.

Woda z dystrybutora – najlepsze rozwiązanie

Wiemy już, że zwykła woda z kranu raczej pogorszy niż polepszy nasz stan zdrowia. Dlatego, żeby odpowiednio zadbać o zdrowie całej rodziny, należy zadbać o stały dostęp do dobrej wody w domu. Najwygodniejszą opcją jest postawienie w mieszkaniu dystrybutora wody, który zapewnia wodę w domu o każdej porze i nie skazuje nas na konieczność ciągłego kupowania  zgrzewek wody mineralnej w sklepie. Takie rozwiązanie zapewnia wodę w domu na długi czas oraz dostarcza domownikom cennych minerałów. Dystrybutory do wody, które są instalowane w mieszkaniach, mogą być zwykłe, z pompką lub mogą to być ceramiczne dystrybutory do wody, niewymagające podłączenia do prądu. Od indywidualnych upodobań i potrzeb zależy, jaki dystrybutor do wody zostanie wybrany. Zwykle ten ceramiczny prezentuje się bardziej estetycznie i łatwiej wkomponowuje się w wystrój kuchni czy też salonu. Dzięki temu, że dystrybutor do wody zawiera wodę źródlaną, o niskim stopniu zmineralizowania, doskonale nadaje się do codziennego spożywania dużych ilości wody. Nie przeciąża bowiem organizmu minerałami, tak jak woda mineralna. Z tego też powodu woda z dystrybutora nadaje się do codziennego przygotowania zup, sosów, czy innych posiłków. Jest bezpieczna dla domowników w każdym wieku.