invitro

Korzeń rośliny żeń-szenia jest znany od tysięcy lat w medycynie chińskiej. Ze względu na swoje skuteczne działanie zdobył grono zwolenników na całym świecie. Ta niezwykła roślina to prawdziwa skarbnica mikro- i makroelementów, a także wielu cennych witamin.

Właściwości żeń-szenia

Żeń-szeń jest przede wszystkim stosowany w stanach osłabienia organizmu oraz rekonwalescencji, ponieważ jego skuteczne działanie sprzyja szybkiej i skutecznej regeneracji. Dlatego jest szczególnie rekomendowany przemęczonym studentom, osobom w podeszłym wieku lub chorym po przebytych zabiegach operacyjnych. Żeń-szeń wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu, dzięki czemu przywraca witalność i poprawia pracę układu immunologicznego. Skutecznie obniża poziom tak zwanego złego cholesterolu we krwi, a także reguluje poziom cukru w organizmie. Dzięki tym właściwościom jest polecany cukrzykom oraz osobom zmagającym się z chorobami serca. Żeń szeń od wieków jest znany również, jako doskonały środek poprawiający ogólną sprawność fizyczną. Jest to możliwe dzięki zawartości cennych związków zwanych ginsenozydami. Zapewniają one skuteczny transport tlenu do poszczególnych komórek organizmu.

Coś dla panów

Oprócz tego pobudzają plemniki, stąd żeń-szeń jest uznawany także za doskonały środek na potencję. Skutecznie podnosi libido u obydwu płci, natomiast dodatkowo u mężczyzn stosuje się go w leczeniu zaburzeń związanych z erekcją. Efekt pobudzenia jest również spowodowany faktem, iż roślina doskonale współdziała z kofeiną, potęgując dodatkowo jej działanie. Ma również szerokie zastosowanie w kosmetyce, w której jej właściwości są wykorzystywane jako środek do regeneracji oraz odżywienia naskórka. To doskonały suplement diety, który cechuje kompleksowe działanie.