soki

W obecnych czasach coraz większej liczbie osób zależy na własnym zdrowiu, dlatego też zaczynają zwracać uwagę na to, co trafi na ich talerz.

Nie od dziś wiadomo, iż jednym z lepszych źródeł witamin i minerałów są świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe, jednak aby móc czerpać z nich korzyści należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Najlepiej w tym przypadku sięgnąć po wyciskarki do soków, ponieważ w odróżnieniu od sokowirówek nie podgrzewają one soku, dzięki czemu zachowuje on wszystkie swoje wartości odżywcze. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas zakupu wyciskarki do warzyw i owoców?

Idea wyciskarki do soków

Wyciskarki do soków pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak z dna na dzień stają się coraz bardziej popularne. Czym jednak jest wspomniana wyciskarka? Wyciskarka do sków to wolnoobrotowe urządzenie, które bardzo dokładnie wyciska z każdego produktu sok, a nie tnie go, jak ma to miejsce w przypadku sokowirówek. Dzięki wolnym obrotom wydostający się sok nie zostaje w ogóle podgrzany, dzięki czemu zachowuje on wszystkie swoje witaminy i minerały.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu wyciskarki?

Najważniejszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas zakupu wyciskarki, jest moc urządzenia, od której uzależnione jest to, z jakich produktów będzie można wycisnąć sok. Obecnie dostępne w sklepach wyciskarki mają moc od 100 do 450 W. Na jaką warto się jednak zdecydować? Wszystko uzależnione jest głównie od tego, czy w wyciskarce będą lądować wyłącznie miękkie produkty, czy również te twardsze. W sytuacji, gdy sok będzie wyciskany tylko z miękkich owoców i warzyw, to można zdecydować się na urządzenie o mniejszej mocy. Jeśli jednak sok będzie wyciskany również z twardych warzyw i owoców, to w takim przypadku należy zdecydować się na zakup urządzenia o większej mocy. Gdy moc urządzenia zostanie już dobrana, warto również zwrócić uwagę na sposób odprowadzania miąższu. Najlepszym wyborem będzie zakup urządzenia z osobnym pojemnikiem na miąższ, ponieważ w takim przypadku nie trzeba co chwilę rozkręcać urządzenia, aby usunąć nadmiar miąższu. Ostatni bardzo ważną rzeczą jest również sprawdzenie, czy urządzenie zostało wyposażone w dodatkowe wałki ślimakowe, ponieważ dzięki nim można będzie wycisnąć również sok z liści oraz ziół.