zdrowie

Tabletki na odchudzanie są coraz chętniej stosowane przez osoby chcące zrzucić kilka kilogramów. Stanowią one świetne uzupełnienie diety, wspomagając redukcję tkanki tłuszczowej lub przyspieszając jej spalanie. Najlepsze rezultaty uzyskuje się wtedy, gdy kuracja jest powiązana dodatkowo z odpowiednim odżywianiem oraz aktywnością fizyczną. Tabletki występują w kilku różnych rodzajach, różniących się składnikami i sposobem działania. Ich wybór powinien być uzależniony od oczekiwań danej osoby, ale także jej stanu fizycznego. Pierwszą grupę takich preparatów stanowią tabletki hamujące apetyt, wykorzystują one naturalne włókna roślinne, które pod wpływem wody pęcznieją dając uczucie sytości. Dużą popularnością cieszą się także środki ograniczające wchłanianie tłuszczu. Wykorzystuje się w nich specjalne substancje, które absorbują komórki tłuszczowe i wydalają je z organizmu. Trzecim typem tabletek są preparaty wytwarzające ciepło. Zawierają one w składzie specjalne związki, które przyspieszają przemianę materii i wzmacniają metabolizm.

Zalety tabletek

Tabletki na odchudzanie oferowane są w dużej ilości odmian, tak więc każdy kto chce zrzucić kilka kilogramów bez problemu jakieś dla siebie wybierze. Przede wszystkim trzeba podkreślić to, że spora ich część cechuje się wysoką skutecznością. Oczywiście zdarzają się w sprzedaży specyfiki, które niewiele mają wspólnego z prawdziwym odchudzaniem, ale całą resztę można spokojnie polecić. Większość dostępnych na rynku specyfików jest przebadana przez odpowiednie instytucje i dopuszczona do legalnego obrotu. Dużą zaletą takich tabletek jest duża wygoda przy stosowaniu. Wystarczy je tylko połknąć i popić odpowiednią ilością płynu, bez żadnego czasochłonnego przygotowywania jakiś napojów czy koktajlów. Dla wielu osób dużym plusem jest także to, że nie muszą chodzić do lekarza po receptę, żeby je móc zażywać. Warto jednak zwrócić uwagę na odpowiednie dawkowanie, a w razie jakiś wątpliwości jednak zasięgnąć profesjonalnej porady. Dodatkowo zażywanie takich suplementów często wzbogaca dietę o cenne składniki mineralne i witaminy, które są dodawane do ich składu.

Wady środków odchudzających

Na temat tabletek odchudzających narosło wiele mitów i legend, bardzo różne są też opinie na ich temat. Generalnie jak wszystkie inne tego typu produkty poza zaletami mają także jakieś wady, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem kuracji. Przede wszystkim konieczna jest w przypadku ich zażywania odpowiednia dieta, a to jaka ona ma być zależy od rodzaju używanego preparatu. Na przykład tabletki zmniejszające uczucie głodu zawierają w swoim składzie chrom, który wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Niektóre specyfiki mogą także powodować problemy z układem trawiennym w postaci wzdęć i zaparć, a także zaburzają działanie różnych leków. Na pewno przy tabletkach wytwarzających ciepło muszą uważać osoby mające problemy z układem krążenia. Zawarte w nich substancje mogą spowodować wzrost ciśnienia, dlatego też nie są wskazane w takim stanie. Jeśli tylko ktoś będzie miał wątpliwości związane z zażywaniem takich preparatów, to powinien zasięgnąć porady u lekarza.