pokój

Niewielki metraż kawalerki nie jest przeszkoda w urządzeniu wygodnego wnętrza, w którym można swobodnie się poruszać. Wystarczy odpowiednie dopasowanie mebli i dodatków, by uzyskać spójność i harmonię, ale też komfort przebywania w nim. W urządzeniu funkcjonalnej kawalerki pomoże zastosowanie kilku zasad dotyczących wyboru najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania.

Mniej, ale większe?

Choć na myśl o dużych meblach każdy właściciel kawalerki czuje konsternację, to jest to świetny sposób na przechowywanie rzeczy i zachowanie porządku we wnętrzu. Mowa oczywiście o szafach typu Komandor z https://www.agatameble.pl/, które pozwalają wykorzystać przestrzeń aż do samego sufitu. Choć mają całkiem spore rozmiary, to taki wybór może okazać się najbardziej trafny.  Aby optycznie powiększyć wnętrza, warto wybrać szafę z lustrzanymi drzwiami.

Czy dodatki to dobry pomysł?

Tak! Dodatki każdemu wnętrzu dodają charakteru, jednak w przypadku kawalerek warto nie przesadzać z ilością elementów dekoracyjnych. Postawienie na minimalizm i wybranie tylko subtelnych przedmiotów pozwoli uczynić wnętrze spójnym i uporządkowanym. Jakie dodatki i dekoracje sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na większe?

  1. Lustro – jeśli nie na szafie, warto powiesić duże lustro w ozdobnej ramie na ścianie. Najlepiej naprzeciwko okna, wskutek czego powierzchnia lustra będzie odbijać światło i optycznie powiększy i rozjaśni wnętrze.
  2. Obrazy i fototapety – świetnie sprawdza się te, które przedstawiają krajobrazy. Lepiej unikać geometrycznych wzorów.
  3. Kwiaty i inne dodatki – niewielka ilość dekoracji poprawi estetykę wnętrza, dlatego warto postawić na kilka przedmiotów, które będą w tym samym stylu.

Meble,  które mają ukryte „moce”

Sofa z funkcją spania i z pojemnikiem na pościel jest niezbędnym meblem w kawalerce. To wygodne rozwiązanie zapewnia możliwość stworzenia strefy sypialnianej wieczorem i zamienienia jej w strefę dzienną podczas dnia. W nieco większych mieszkaniach świetnie sprawdza się narożniki z podobnymi funkcjami, które pomieszczą nawet gości, a w nocy pozwolą na komfortowy sen.