kobieta

Moda XXI wieku to zjawisko bardzo zróżnicowane. Każdy sezon przynosi co prawda jakieś mniej lub bardziej widoczne trendy, ale generalnie od początku obecnego stulecia każdy może nosić się tak, jak chce. I jest dobrze. Istnieje jednak pewien wyjątek od tej reguły. Jest nim mianowicie niedopasowanie stylizacji do sytuacji. Zaniedbując ten aspekt, człowiek psuje sobie samopoczucie. Dlatego warto wiedzieć, kiedy przydadzą się eleganckie marynarki, a kiedy lepiej postawić na luźne bluzy oraz styl casual.

Ubranie na różne okazji

Niektórzy tak dobrze czują się w konkretnych ubraniach, że najchętniej nosiliby je przy każdej okazji. Nie trzeba być jednak zawodowym stylistą, aby wiedzieć, że bluzy damskie nie są zbyt dobrym rozwiązaniem na rozmowę kwalifikacyjną. Zrobienie wrażenia na potencjalnych przełożonych wymaga postawienia na koszule damskie w zestawieniu z eleganckimi spodniami lub spódnicą. Jednak i tutaj wskazać można pewien wyjątek. Otóż w niektórych branżach styl biznesowy nie jest przyjęty, może nawet zniechęcać. Zwłaszcza młode, dynamicznie rozwijające się firmy związane z innowacyjnymi technologiami preferują nieformalny strój. Dotyczy to też rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami do pracy. Współczesny świat to zróżnicowane miejsce, strój należy zatem dopasowywać rozważnie. I sprawdzić, czego oczekuje się w danym miejscu. Nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Niczym druga skóra

Nawiązując do przykładu firm zachęcających do nieformalnych strojów, warto podkreślić zależność pomiędzy możliwością noszenia preferowanych przez siebie ubrań i samopoczuciem jednostki. Wielkim ułatwieniem i niemałą radością jest zakładanie na co dzień ciuchów, w których dana osoba czuje się najlepiej. Wielu pracowników branży IT to kreatywne jednostki, nieprzepadające za powielaniem schematów. Takie cechy czynią je dobrymi fachowcami, jednocześnie skłaniając do noszenia wygodnych ubrań. Unikają marynarek, chętnie stawiają na komfortowe T-shirty. Z drugiej strony w polityce czy finansach najlepiej odnajdują się ludzie lubiący elegancję i klasyczne modele ubrań. Dobrze, jeżeli wykonywane na co dzień obowiązki pozwalają nosić się wedle własnych upodobań. Wówczas ubranie nie męczy, staje się natomiast niczym druga skóra.