zdrowie

Zimą częściej zmagamy się z różnego rodzaju infekcjami. Łapią nas przeziębienia, grypa czy schorzenia po stronie układu oddechowego, ale i wiele innych. Przyczyną może być osłabiona odporność, o co nietrudno w tym trudnym okresie. Zmagając się z niemalże ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi warto zadbać o zwiększoną podaż witamin i minerałów. Zamiast jednak sięgać po specyfiki z apteki, w postaci suplementów diety, postawmy na soki wyciskane w domu. Smaczne, zdrowe, a do tego pozwalające poradzić sobie ze spożyciem tych warzyw i owoców, których w pierwotnej postaci nie lubimy.

Dlaczego sok, a nie suplement?

Kupno suplementu jest najprostszym rozwiązaniem i teoretycznie najtańszym. W praktyce jednak inwestycja w sprzęt, z pomocą którego przyrządzamy soki, jest zdecydowanie bardziej opłacalną. Kolorowa tabletka nie jest poza tym w stanie zastąpić naturalnych źródeł witamin, minerałów, enzymów i fitozwiązków. Soki są najlepszym źródłem wymienionych substancji. Możemy je sporządzić korzystając z sokowirówki, ale przyjdzie nam liczyć się ze znaczną utratą najcenniejszych składników i wartości. Co robić?

Sposobem będzie wybór, który padnie na wolnoobrotowe wyciskarki do soków na WyciskarkiSokow.pl. Eliminacja ryzyka podnoszenia temperatury podczas pracy urządzenia, a do tego ominięcie reakcji utleniania sprawiają, że mamy możliwość przyrządzania soków, które zachowają najwięcej wartości odżywczych. Bez zbędnych sztucznych dodatków, które znajdujemy we wszelkiego rodzaju suplementach. Ponadto sok możemy przyrządzić z dowolnych warzyw oraz owoców. W ten sposób jedną szklanką cennego napoju dostarczamy do organizmu znacznie więcej niż w stawiając na dany suplement, który działa w dość wąskim zakresie.

Nielubiane produkty? Żaden problem!

Przypomnijmy sobie smak awokado, które dodatkowo podczas krojenia ciągle się wyślizguje z rąk. A może szpinak o specyficznym smaku czy kiełki rzodkiewki, które samodzielnie spożywane, wcale do nas nie przemawiają? Rezygnujemy z wielu warzyw, owoców i części zielonych, bo spożywane w ich pierwotnej postaci są mało smaczne. Sok to doskonały sposób na to, by wreszcie polubić znienawidzone dotąd produkty.

W zielonych koktajlach gościć może szpinak, trawa, kiełki i liście. Takie połączenie daje smaczny efekt, a do tego działa ożywczo na zmysły. Świetnie prezentuje się w wysokiej szklance, więc i na przyjęcie możemy pokusić się o porcję zdrowego i oryginalnego smakowo napoju.

Dużo surowca w jednej szklance

Półtora kilograma marchewki na drugie śniadanie? Nigdy w życiu! Pewnie i możemy zjeść taką ilość, ale kto by chciał? Tę samą ilość przerobimy na szklankę soku. W ciągu 15 minut w krwiobiegu zaczną krążyć wartości, na których najbardziej nam zależy. Zyskujemy na ilości, którą jesteśmy w stanie bez problemu przyswoić, a do tego z płynną postacią organizm lepiej sobie radzi na etapie trawienia.

Znajdźmy miejsce w codziennym jadłospisie na soki przyrządzane w domu, a ciało szybko się nam odwdzięczy, nie tylko oferując dobre samopoczucie.