wózek

Chłód czy śnieg nie będzie taki straszny dla maluszka, jeśli wybierzemy odpowiedni śpiwór do wózka. Wybierając śpiworek musimy przede wszystkim sprawdzić czy nie jest za ciasny. Dziecko powinno mieć swobodę ruchu. Jeśli będzie za mały to dziecko może się za bardzo pocić, co spowoduje chorobę, a poza tym będzie niewygodnie. Oczywiście możemy w wózku okryć dziecko kocykiem, ale nie jest to dobry pomysł, ponieważ dzieci z zasady są bardzo ruchliwe i mogą skopać kocyk. Ponadto koc nie izoluje przed wiatrem, nie jest odpowiednio zaimpregnowany.

Charakterystyka dobrego śpiworka

Wybierając śpiworek do wózka zwracamy uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność, praktyczne zastosowanie, rodzaj zapięcia, materiał z jakiego jest uszyty. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą w odpowiednim doborze tego akcesorium. Warto także zwrócić uwagę na ilość otworów na pasy, dziecko rośnie, więc takie dodatkowe otwory będą ułatwieniem.

Śpiworek musi być odpowiednio dobrany do wózka. Wiele firm produkujących wózki ma już w swoim zestawie taki śpiworek, więc sprawa jest prosta. Wiele marek proponuje też rozwiązania dedykowane do konkretnych wózków. Na rynku znajdziemy między innymi śpiworek odpowiedni do wózka głęboko-spacerowego Cybex Priam, czy do spacerówek Baby Jogger. Oczywiście można także zakupić uniwersalne okrycie na nóżki lub śpiworek. W sklepach znajdziesz wiele modeli tego typu. Wybierając takie akcesorium, przymierz je w sklepie do swojego wózka (szczególnie jeśli planujesz zakupić okrycie na nóżki). Będziesz mieć pewność czy pasuje i szczelnie otuli dziecko.

Materiał i impregnacja są bardzo istotną kwestią. Śpiworek tak jak kurtka u dorosłego ma chronić przed wiatrem i zimnem.Dobra impregnacja chroni przed wilgocią co jest istotne dla komfortu użytkowania.

Ponadto śpiworek ma jeszcze inne zalety. Dziecko w takim śpiworku czuje się przyjemnie otulone, miękki i przyjemny w dotyku śpiworek pomoże wyciszyć i uspokoić maluszka.

Cenne wskazówki

Warunki pogodowe w Polsce potrafią zaskoczyć, dlatego posiadanie śpiworka zabezpiecza nas na wypadek zimnej, wczesnej jesieni lub przymrozków późną wiosną. Zimą i jesienią najlepiej na spacer wychodzić w okolicach południa. Wtedy zazwyczaj są najlepsze warunki i jest najcieplej. Warto pod uwagę brać tylko śpiworki, które wykonane są z delikatnych, „oddychających” materiałów, a wypełnienie śpiworka było miękkie i antyalergiczne. Materiał powinien także umożliwiać pranie w pralce bez ryzyka, że śpiworek lub wypełnienie kulkuje się lub zniekształca.

Z zewnątrz koniecznie zadbajmy, żeby był pokryty tkaniną wodoodporną

W sklepie kinderprams.pl mamy bardzo duży wybór śpiworków do wózków, również do gondoli. Zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.