jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego

Jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego – to pytanie zadaje sobie bardzo dużo osób niezależnie od wieku czy płci. Niestety coraz częściej dzisiejsze społeczeństwo cierpi na różnorakie dolegliwości bólowe. Kiedyś jedynie starsze osoby lub bardzo chorowite cierpiały z powodu bólu i musiały zażywać lekarstwa nasenne, przeciwbólowe czy korzystać z rehabilitacji. Z roku na rok niestety przybywa osób skarżących się na ból. Co ciekawe nie są to jedynie starsze osoby, ale bardzo często młodzi ludzie już zaraz po studiach czy jeszcze przed czterdziestym rokiem życia. Ból najczęściej w takich przypadkach koncentruje się w okolicy kręgosłupa i okolic. Jest to typowy ból spowodowany nieprawidłową ergonomią pracy oraz zaburzeniem naturalnego środowiska ludzkiego. Niewiele osób wie, że nasze ciało nie jest przystosowane do pozycji siedzącej tylko do ruchu. Dlatego właśnie z biegiem czasu i rozwojem technologii coraz więcej osób zaczęło cierpieć z powodu dolegliwości bólowych.

Dlaczego tak często dopada nas ból mięśnia gruszkowatego?

Od razu trzeba by tu rozwiać wątpliwości. Bardzo często nie boli nas sam mięsień, a konsekwencje jego nadmiernego napięcia wywołują różnego rodzaju bóle w naszym ciele. Pewnie nie każdy jest świadomy, ile złego może zadziać się w naszym ciele przez nadmierne napięcie tak małego mięśnia, jakim jest mięsień gruszkowaty. Zacznijmy od początku. Najczęściej zbyt duże napięcie tego mięśnia może powodować dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowym i części krzyżowej kręgosłupa. Nierzadkie jest występowanie dolegliwości bólowych związanych z mięśniem gruszkowatym, które uniemożliwiają poruszanie się. W takim przypadku mamy najczęściej do czynienia z uciskiem na nerw kulszowy przez mięsień gruszkowaty. Bardzo często mamy do czynienia właśnie z takim uciskiem. Wtedy najczęściej nie możemy normalnie chodzić, schylać się a nawet siedzieć i spać, ponieważ ból jest nie do wytrzymania.

Jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego?

Jeśli dopadł Cię jeden z gorszych przypadków bólu mięśnia gruszkowatego na pewno zastanawiasz się nad tym jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego. Oczywiście zanim Ci podpowiemy przeprowadzimy Cię przez cały proces naprawczy. Po pierwsze, ze swoim problemem powinieneś udać się do specjalisty. Najlepiej jakby był to dobry fizjoterapeuta, który zdiagnozuje Twój problem. Taki specjalista pomoże Ci wdrożyć odpowiednią terapię i profilaktykę. Oprócz wizyt w gabinecie dostaniesz zalecenia do domu. Będą to różnego rodzaju ćwiczenia i podpowiedzi jak radzić sobie w czynnościach dnia codziennego.

Jeśli mamy odpowiedzieć na pytanie jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego to odpowiadamy, że najlepiej na boku lub na plecach. Jeśli zdecydujecie się na pozycję na plecach warto podłożyć pod nogi coś, co pozwoli nogą na spoczywanie w pozycji zgięcia 90 stopni w stawach biodrowych i kolanowych. Jeśli chodzi o spanie na boku, najlepiej spać na boku, który nie boli, z podłożonym czymś pod nogę znajdującą się wyżej, tak aby nie opadała ona bezpośrednio na nogę niżej.