wakacje

Wątroba to szczególnie istotny gruczoł w organizmie ludzkim, spełniający niejedną funkcję. Najważniejszymi z nich są usuwanie toksyn oraz produkcja żółci, która jest niezbędna do trawienia tłuszczów. W związku z ważną rolą, jaką pełni wątroba, należy zadbać o jej odpowiednią profilaktykę.

Dolegliwości wątroby

Warto mieć na uwadze, że nieodpowiednia praca wątroby może zaburzyć funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Narząd ten jest narażony na uszkodzenia w skutek nadużywania alkoholu oraz przyjmowania nadmiernej ilości leków. Do niepokojących objawów zaliczają się ból zlokalizowany w miejscu jej osadzenia, czyli w prawym podżebrzu. Czasem dochodzi do jej powiększenia, a także do takich schorzeń jak zapalenie dróg żółciowych. Oprócz uczucia bólu niejednokrotnie promieniującego do żołądka, mogą pojawić się także nudności czy wymioty, a czasem nawet żółtaczka. Zaburzona praca wątroby może także prowadzić do poważnych zaburzeń hormonalnych, problemów z krzepliwością krwi, a także ogólnego stanu osłabienia i wyniszczenia organizmu. Dlatego ważne jest, aby w porę zatroszczyć się o wątrobę – gdy tylko pojawią się pierwsze niepokojące objawy.

Pomoc zmęczonej wątrobie

Z pomocą przychodzą różnorodne środki farmakologiczne takie jak: Dopelherz na wątrobę, Sylimarol czy Essentiale Forte. W ich składzie można odnaleźć wyższe kwasy tłuszczowe oraz składniki pomocnicze oparte o substancje pochodzenia naturalnego takie jak: ostropest, karczoch czy oleje na przykład rycynowy i sojowy. Dzięki nim możliwy jest proces stopniowej regeneracji oraz zwiększenie odporności narządu na uszkodzenia, a co za tym idzie – wyeliminowanie całego szeregu przykrych konsekwencji. Zostaje przywrócony również odpowiedni metabolizm oraz jej pozostałe funkcje.