kobieta zimą

Powracające problemy z zatokami są bardzo uciążliwe i stanowią przyczynę dotkliwych bólów głowy oraz niekomfortowego uczucia ucisku u nasady nosa. Chore zatoki można wyleczyć i są na to sprawdzone sposoby. Tabletki na zatoki nie muszą być jedynym rozwiązaniem i warto je uzupełnić o dobre praktyki.

Problemów z zatokami nie można lekceważyć.

Nieleczone zapalenie zatok może się bowiem przerodzić w stan przewlekły, a wtedy zatkany nos, problemy z oddychaniem i bóle głowy będą powracały. Wywołują uczucie rozbicia i brak energii witalnej, problemy z koncentracją w dzień i trudności w zasypianiu nocą. Rozwiązaniem, które szybko przyniesie ulgę są tabletki na zatoki. Przynoszą ulgę w dolegliwościach bólowych i pomagają rozrzedzić zalegającą wydzielinę. Wskazane są również saszetki do rozpuszczania we wrzątku, które szybko zaczynają działać i mają dodatkową zaletę w postaci rozgrzewania organizmu.

Tabletki na zatoki

Tabletki na zatoki można wspomóc, stosując różne domowe sposoby leczenia. Każdy pamięta na pewno z dzieciństwa babcine metody: ziołowe napary, miksturki z miodu i gorącego mleka. Okazują się one bardzo pomocne. Taką domową inhalację można łatwo i szybko przygotować w domu, używając na przykład macierzanki, rumianku, szałwii i olejku eukaliptusowego. Wszystko zalewamy wrzątkiem. Nakrywamy głowę ręcznikiem i wdychamy aromatyczne opary przez kilka minut.

Już po chwili zatoki zaczną się odtykać i poczujesz, że łatwiej jest oddychać przez nos. Takie ziołowe inhalacje są nie tylko bardzo skuteczne, ale i nie powodują skutków ubocznych. Skład mieszanek ziołowych można dowolnie zmieniać, ale trzeba pamiętać, żeby używać ziół i olejków o orzeźwiającym zapachu, który rozrzedzi wydzielinę. Warto stosować je jako uzupełnienie kuracji zawierającej tabletki na zatoki czy krople.