nogi

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest gładka, zadbana skóra, pozbawiona zbędnego owłosienia. Nie jest to kwestia chwilowej mody, ale właściwie estetyczny wymóg. Gładka, starannie wydepilowana skóra to coś, do czego dąży się już nie tylko w sezonie wiosenno–letnim, ale przez cały rok. Nic dziwnego – świadomość, że skutecznie dba się o swoje ciało, poprawia nastrój i wzmacnia poczucie atrakcyjności. Ale co, jeśli zwykłe mechaniczne lub chemiczne sposoby na usuwanie zbędnego owłosienia zawiodą?

Depilacja laserowa – najlepszy wybór, jaki możesz podjąć!

Depilacja laserowa wskazana jest w przypadku, gdy chcesz pozbyć się owłosienia na stałe oraz gdy zawiodą inne metody. Usuwanie zbędnego owłosienia dzięki laserowi to idealne wyjście, gdyż zwykłe metody powodują podrażnienia skóry, wrastanie włosków, powstawanie nieestetycznych krostek i grudek lub zapalenie mieszków włosowych. Nie da się ukryć, że metoda laserowa to także po prostu wielka wygoda, bowiem ten sposób pozwala nam cieszyć się gładką skórą przez długie lata. Lasery stosowane w salonach są bezpieczne, nie powodują podrażnień skóry, choć oczywiście przed pierwszym zabiegiem konieczna jest specjalistyczna konsultacja. Metoda usuwania owłosienia laserem sprawdzi się przede wszystkim w przypadku ciemnych włosów. Niestety – jeśli masz bardzo jasne bądź rude włosy, efekt nie będzie tak zadowalający. Warto również wiedzieć, że ciąża czy niektóre choroby – jak cukrzyca, łuszczyca, padaczka, infekcje skórne – są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów laserowych. Przeciwwskazaniem jest także świeża opalenizna, duża skłonność do przebarwień i przyjmowanie niektórych leków.

Usuwanie włosków za pomocą lasera diodowego

Depilacja laserem diodowym, który jest bardzo nowoczesny i bezpieczny dla skóry, to zabieg bezbolesny i nie powodujący podrażnień. Wiązka lasera oddziałuje na melatoninę, czyli barwnik włosa. Trafia dokładnie tam gdzie powinna, a więc w macierz i strukturę włosa, a nie w skórę, dzięki czemu unikniemy niepożądanych podrażnień. Jedynie w przypadku bardzo wrażliwej skóry może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które szybko znika. Laser diodowy ma tą ogromną zaletę, że nie trzeba stosować go wielokrotnie. Szybko i bezboleśnie usuwa włoski raz na zawsze. Metoda depilacji laserem diodowym jest niezwykle efektywna i nie grozi skutkami ubocznymi. Ilość energii wydzielanej w czasie zabiegu jest całkowicie bezpieczna dla ludzi.

Zabieg tego typu możesz przeprowadzić w wielu salonach kosmetycznych, a jeśli zależy Ci na najwyższej jakości usługi, odwiedź znajdujące się w Koszalinie centrum depilacji laserowej Top Laser.