mężczyzna

Robisz sobie domowe SPA, zakładasz najpiękniejszą bieliznę, używasz najbardziej zmysłowych perfum, po czym zaciągasz go do łóżka, a on … się wykręca. Różnymi sposobami. To się zdarza i to wcale nie rzadko, jak wskazują ostatnie badania. Co jest tego przyczyną? Jak się zachować w takiej sytuacji?

My, kobiety, zwykłyśmy uważać, że facet zawsze powinien (ma?) ochotę na seks. Tymczasem coraz częściej spotykamy się z odmową. Bywa, że nie jest ona wypowiedziana wprost – mężczyzna ucieka się do różnych „sztuczek” lub wymówek. Mówi, że jest zmęczony, boli go głowa, ma jeszcze dużo pracy. Jeśli słyszysz to któryś raz z rzędu, zrób pierwszy, a zarazem najważniejszy krok.

Rozmowa

Przerwij snucie domysłów, to Ci w niczym nie pomoże. Wręcz odwrotnie – może dostarczyć dużo więcej stresu.  W domysłach często pojawia się motyw zdrady, tymczasem przyczyna może być zupełnie inna. Przede wszystkim potrzebujecie rozmowy. Spokojnej, rzeczowej rozmowy, która ma szansę wyjaśnić to, co się dzieje. Czasem może to być utrudnione, szczególnie, gdy Twoja druga połowa będzie za wszelką cenę starała się bagatelizować sprawę i szybko ucinać temat. Nie poddawaj się. Podejdź do tego delikatnie, z empatią i zrozumieniem. Powiedz, że zauważyłaś, że od pewnego czasu nie ma ochoty na seks i chciałabyś się dowiedzieć, czym to jest spowodowane. Podkreśl, że jesteś z nim i że na Tobie może zawsze polegać. Pamiętaj, wzajemna komunikacja jest tutaj najważniejsza. Jemu może być trudno o tym mówić, może tego nie chcieć, ale tylko w ten sposób możesz dojść do sedna sprawy, dlatego nie ustępuj.

Co się za tym kryje?

Powody mogą być różne. Bardzo często mężczyzna traci przyjemność z seksu, gdy zbliżenie staje się wyłącznie instrumentem do tego, aby spłodzić potomka. W takim przypadku najlepiej wspólnymi siłami postarać się o to, aby seks znów stał się czymś atrakcyjnym i spontanicznym, przywrócić gorące chwile we dwoje, urozmaicić je.

Dużo większą blokadę powodują u partnera problemy z erekcją. Nierzadko odczuwa on zażenowanie i wstyd, czuje się pozbawiony męskości i zrezygnowany, dlatego tutaj bardzo ważna jest postawa partnerki. Postawa empatyczna, pełna zrozumienia i cierpliwości. Jeśli on się otworzy i zacznie rozmawiać, postarajcie się wspólnie wybrać najlepsze wyjście, np. zmianę nawyków żywieniowych, wsparcie organizmu dodatkową suplementacją (tutaj specjaliści polecają m.in. naturalny produkt o nazwie Erozon Max), czy też wizytę u seksuologa.

Może być również tak, że on ma problemy – zawodowe lub rodzinne, które, poprzez przygnębienie lub stres, codziennie napędzają jego myśli i odwracają uwagę od współżycia seksualnego. Tutaj, podobnie, jak w powyższych przypadkach, nieocenione jest wsparcie partnerki.

 Nie bierz tego do siebie

„Ja mu się już nie podobam, utyłam, przestałam go pociągać” – żeby Wasze relacje w sypialni miały szansę być takie, jak dawniej, musisz wyzbyć się takiego myślenia.  Myśl pozytywnie, bądź opoką dla swojego partnera. Zadbaj o sytuacje sam na sam, które Was odprężą i rozluźnią. Postaraj się o chwile intymności bez seksu, stawiając na inne sposoby stymulacji.

Po prostu bądź z nim, zawsze, bez względu na to, jak poważna jest sytuacja. Niech poczuje Twoje wsparcie.