włosy

Łysienie, bez względu na przyczynę, jest zawsze poważnym problemem. Dotyka ono zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Nadmierne wypadanie włosów nasila się wraz z wiekiem, ale może pojawić się również u osób młodych. Często spowodowane jest toczącymi się w organizmie procesami chorobowymi, ale pojawia się także w wyniku niedoborów niektórych witamin i innych składników, których braki powodują utratę włosów. Choć łysienie jest poważnym, powodującym ogromny dyskomfort problemem, istnieją metody pozwalające trwale uzupełnić braki owłosienia. Przeszczep włosów to aktualnie najskuteczniejszy sposób odzyskania bujnej czupryny.

Najskuteczniejsza metoda leczenia łysienia

Wypadanie włosów jest zupełnie naturalnym zjawiskiem. Codziennie tracimy ich około 100-150, ale na ich miejsce pojawiają się nowe. Kiedy proces ten zostaje zaburzony, a czupryna zaczyna poważnie się przerzedzać, to poważny sygnał ostrzegawczy, którego nie należy lekceważyć. Przyczyny łysienia mogą być przeróżne. Wypadnie włosów może być objawem choroby, ale też pojawia się na skutek nadmiaru lub niedoboru w niektórych witamin czy też innych ważnych dla organizmu składników. Diagnostyka łysienia nie jest łatwa, a ustalenie konkretnej przyczyny tego zjawiska jest konieczne, aby wdrożyć odpowiednio skuteczną terapię, spowalniającą wypadanie włosów. Czasami jednak, pomimo zastosowanego leczenia, nie udaje się odzyskać utraconego owłosienia. Z pomocą przychodzi wtedy chirurgia odtwórcza włosów. I choć cena przeszczepu włosów nie jest niska, warto ponieść te koszty, aby znów cieszyć się bujną czupryną.

Nowoczesne techniki operacyjne

San-Medical to renomowana klinika, specjalizująca się w przeszczepie włosów. Stosowane są tam najnowocześniejsze techniki operacyjne, między innymi nowatorska, mało inwazyjna metoda FUE, stosowana w leczeniu łysienia. Zabieg polega na pobraniu w czasie jednej sesji poszczególnych jednostek włosa, tak zwanych unitów, zawierających od 1 do 4 włosków. Po uzyskaniu odpowiedniej ich ilości, są one wszczepiane w zaplanowany wcześniej przez lekarza obszar skóry głowy. W klinice stosowana jest także metoda FUT, najpowszechniej wykorzystywana w chirurgii odtwórczej włosa. Polega na pobraniu z części dawczej skóry głowy niewielkiego paska, tak zwanego stripa, który następnie jest odpowiednio preparowany, celem uzyskania jak najlepszej jakości transplantu gotowego do przeszczepu. W klinice stosuje się również technikę BHT, w której pobiera się włosy z innych niż głowa partii ciała. Znajduje ona głównie zastosowanie u pacjentów, niesiadających dostatecznej ilości transplantów na skórze głowy. Wymienione techniki operacyjne dostosowuje się indywidualnie do konkretnego pacjenta tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Cena przeszczepu włosów wynika z obszaru, jaki będzie objęty zabiegiem, ale także od zastosowanej metody.