facet

Przedwczesny wytrysk to bolączka wielu mężczyzn. Problem ten dotyczy panów w różnym wieku i może prowadzić do nieporozumień między kochankami, a z czasem nawet do rozpadu udanego związku. Na szczęście istnieje wiele sposobów na opóźnienie wytrysku, które z nich są warte uwagi?

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk to taki, który pojawił się niedługo po rozpoczęciu stosunku (zwykle przed upływem 2 minut), bez kontroli mężczyzny. Standardowa długość aktu seksualnego, satysfakcjonującego obydwie strony, to 8-10 minut. Przyczyny problemu ze zbyt wczesnym wytryskiem mogą być różne. U młodych mężczyzn zwykle wynika ona z burzy hormonów i bardzo dużego podniecenia przy jednoczesnym niewielkim doświadczeniu w sferze seksualnej. W przypadku dojrzałych mężczyzn powodów problemu należy szukać gdzie indziej, często są to choroby takie jak cukrzyca czy nadciśnienie. Nie bez znaczenia jest także psychika, która w seksie odgrywa ogromną rolę. Długotrwały stres, przemęczenie, a także niepewność siebie i obawa, że nie uda się zaspokoić partnerki również sprzyjają zbyt szybkiemu wytryskowi.

Jak poradzić sobie z problemem – metody naturalne

Chcąc opóźnić ejakulację warto spróbować naturalnych metod. Jedną z nich jest metoda trzech palców, która polega na uciskaniu miejsca znajdującego się pomiędzy jądrami a odbytem. Uciskanie tego punktu przed zbliżającym się orgazmem pomaga w przedłużeniu stosunku. Inną techniką wartą uwagi jest stop & go. W momencie, gdy mężczyzna czuje, że wkrótce będzie szczytował wyciąga penisa z pochwy i czeka aż podniecenie trochę opadnie, ten czas może wykorzystać na delikatnie pieszczenie partnerki, na przykład palcami. Po kilku minutach ponownie przystępuje do penetracji. Ta metoda umożliwia wydłużenie czasu stosunku nawet dwukrotnie.

Warto postawić także na trening mięśni Kegla. Podczas ćwiczeń mężczyzna wykonuje skurcze mięśni dna miednicy, a następnie je rozluźnia. Każde napięcie mięśni powinno zostać przytrzymane przez minimum 10 sekund. Ćwiczenia powinny być wykonywane w 30 seriach, najlepiej by były one powtarzane codziennie rano i wieczorem.

W opóźnieniu wytrysku pomóc może także masturbacja. Również w jej przypadku można zastosować opisaną wcześniej technikę stop & go, czyli tuż przed wytryskiem przerwać stymulację, a następnie ponownie do niej powrócić. Dobrym pomysłem jest także masturbacja na kilkadziesiąt minut przed planowanym stosunkiem. Pomoże ona w rozładowaniu napięcia seksualnego, dzięki czemu czas osiągnięcia orgazmu podczas stosunku z partnerką się wydłuży.

Uwaga na używki

Nie jest tajemnicą, że nadużywanie alkoholu czy palenie tytoniu ma destrukcyjny wpływ na organizm. Używki mogą negatywnie wpływać również na życie seksualne. Częstym problemem po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu może być problem z erekcją albo właśnie zbyt szybkie szczytowanie. Co ważne, wiele osób błędnie sądzi, że niektóre narkotyki umożliwiają przedłużenie stosunku. Niestety poza oczywistymi szkodami dla organizmu, narkotyki skutecznie niszczą życie seksualne. Mogą one nie tylko hamować wytrysk, ale także uniemożliwiać panowanie nad nim co w efekcie skutkuje przedwczesnym szczytowaniem.

Środki farmakologiczne

Jeśli opisane metody nie przynoszą pożądanych rezultatów, a ejakulacja nadal jest przedwczesna, warto rozważyć sięgnięcie po środki farmakologiczne. Polecamy ofertę sklepu oraljelly-kamagra.com. Na rynku dostępne są tabletki opóźniające wytrysk, jednak najlepszym pomysłem jest sięgnięcie po środki regulujące poziom serotoniny i dopaminy, które odpowiadają za męski wytrysk oraz orgazm.