ból zęba

Każdy z nas powinien wiedzieć, że implant zębowy to cały ząb gotowy do używania. Zwykle zamontowanie w naszej jamie ustnej implanta zębowego składa się z dwóch etapów, czyli zabiegu chirurgicznego oraz protetycznego.

Zabieg stomatologiczny

Podczas takiego zabiegu implanty zębów ze złączem protetycznym wszczepiane są w kości szczęki. Pierwszy etap takiego zabiegu zajmuje przeważnie około godziny. Stosuje się podczas niego znieczulenie miejscowe. Warto wiedzieć, że drugi etap tego zabiegu, czyli protetyka polega na wykonaniu i zamontowaniu na taki rdzeń tytanowy odpowiedniej korony, która w swoim kształcie i kolorze będzie przypominać naturalne zęby pacjenta. Trwa to średnio od 1 do 3 tygodni. Jednak niektóre wyspecjalizowane w tej działalności kliniki stomatologiczne umożliwiają swoim pacjentom wszczepienie implantu i założenie korony nawet podczas jednej wizyty w gabinecie.

W związku z tym zdajemy sobie pytanie, ile kosztują implanty stomatologiczne i ta cała procedura. Ceny w tej sytuacji są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu zmiennych. W praktyce każdy stomatolog preferuje różne systemy implantów, których ceny wahają się w okolicach kilku tysięcy. Niemniej jednak w razie potrzeby możemy na rodzimym rynku znaleźć tańszą klinikę, która może zaoferować korzystny system ratalny dostosowany do naszej kondycji finansowej. Leczenie implantologiczne jest najskuteczniejszą metodą pozwalającą na pełną rekonstrukcję zębów. Pacjenci, którzy zdecydowali się na wkładanie implantów, chwalą sobie w większości przypadków komfort i estetykę, którą za pomocą zabiegu udało się nam osiągnąć. Decydując się na taki zabieg w każdej sytuacji, mamy gwarancję najwyższej jakości usług i profesjonalnej opieki na wszystkich etapach leczenia. Warto także wiedzieć, że implanty zębowe zachowują się jak naturalne zęby i zapobiegają dalszej utracie kości, z medycznego punktu widzenia są więc jedną z najlepszych metod stosowanych dzisiaj w stomatologi.

Taki implant okazuje się znacznie lepszy niż nawet najbardziej profesjonalna proteza, ponieważ w praktyce zastępuje nasz prawdziwe zęby. Nie powinniśmy mieć zatem żadnych wątpliwości, jeżeli posiadamy braki w uzębieniu. Dzięki takim implantom będzie piękniej i młodziej wyglądać.