kobieta

Przebarwienia na naszym ciele pojawiają się na skutek zaburzonego wytwarzania melanocytów. To komórki, które odpowiadają za pigmentację skóry, poprzez produkowanie melaniny. Najczęściej przebarwienia pojawiają się w czasie menopauzy, na skutek zachodzących w ciele zmian hormonalnych. Czasem zdarza się również, że przebarwienia pojawiają się w młodszym wieku.

Przebarwienia, czyli Widoczne oznaki starzenia się skóry, związane są z fotostarzeniem. Oznacza to, że występują one na tych częściach ciała, które pozostają nieosłonięte przed działaniem promieni słonecznych, czyli na twarzy, , szyi, dekolcie i na dłoniach.

Najczęstsze przyczyny przebarwień

Główną przyczyną pojawiania się przebarwień na naszej skórze są zmiany hormonalne, które zachodzą wewnątrz nas wówczas gdy nasze ciało podatne jest już na procesy starzenia się. Najczęściej ma to miejsce w okolicach 35. lub 40. roku życia. Niepożądane zmiany mogą występować również u osób młodszych, również na skutek działania hormonów ale także przez niewłaściwą ekspozycję na promienie słoneczne. Wynika to z faktu, że do pojawiania się przebarwień dochodzi w dużej mierze przez działanie promieniowania UV.

Kosmetyki na przebarwienia – leczenie przebarwień

W pozbyciu się przebarwień popularne są dermokosmetyki, czyli kosmetyki na przebarwienia, które regularnie stosowane mają zbawienny wpływ na naszą cerę. Wśród polecanych produktów można znaleźć np. Sensyses Lightening Cleanser, który doskonale rozświetla skórę i dba o to aby procesy odnowy komórkowej przebiegały szybciej, co natomiast działa jak idealna kuracja odmładzająca. Sensyses Lightening Cleanser zawiera azeloglicynę, która działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i redukuje przebarwienia. Kolejną zaletą tego dermokosmetyku jest to, że jest on delikatny i łagodzi podrażnienia dzięki czemu można go stosować po różnego rodzaju zabiegach.

Kolejnym polecanym produktem jest żel Vitises, który również pomoże Ci uporać się z przebarwieniami. Reguluje zmiany w pigmentacji, poprzez przywracanie odpowiedniego poziomu melaniny. Działa również antyoksydacyjnie.