dziecko

Malutkie dziecko ma z pewnością potrzeby, ale są to potrzeby z jednej strony związane z fizjologią, załatwianiem się czy karmieniem, a z drugiej – potrzeby bliskości i kontaktu z otoczeniem. Jednak, aby opieka nad niemowlakiem była dla nas komfortowa, powinniśmy zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów. O czym warto pamiętać?

Czego potrzebuje nasz maluch?

Kiedy nasz maluch jest już na tyle duży, że może siedzieć, to doskonałym pomysłem jest zakup lekkiego wózka spacerowego. Możemy wyjść wówczas z dzieckiem na spacer, a ono nie będzie nam marudziło, że bolą nóżki. Taki wózek jest też świetnym rozwiązaniem na wyjścia z dzieckiem na zakupy, a ponadto ze względu na swoją niewielką wagę i rozmiar będzie służył podczas podróży autobusem. Nieco starsze dziecko, jeśli chce przez chwilę spacerować samodzielnie, może taki pojazd prowadzić bez większej trudności.

Pomyślmy jednak, że nie zawsze mamy możliwość spacerowania z dzieckiem, ponieważ jedziemy do dziadków czy w dalszą podróż na wakacje. Zmuszeni jesteśmy do wycieczki samochodem, a to wymaga zachowania szczególnego bezpieczeństwa, zwłaszcza kiedy jedziemy z małym dzieckiem. By zapewnić całkowite bezpieczeństwo, powinniśmy zainwestować w fotelik samochodowy dla niemowlaka, który dopasuje się do rozmiaru dziecka oraz będzie dla niego wygodny. Wtedy podróż będzie przyjemnością, a nie udręką. Jednocześnie my, jak rodzice, nie będziemy musieli obawiać się, że naszemu maluchowi coś się stanie czy zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności przez policję.

Nie samym podróżowaniem człowiek żyje i z malutkim dzieckiem spędzamy znaczną część czasu w domu. W pokoju niemowlaka powinno znaleźć się kilka funkcjonalnych mebli, które posłużą także nam. Na przykład na kanapach dziecięcych https://moleo.pl/firm-pol-1476093775-Gabriella.html można bawić się z dzieckiem, przewijać czy ułożyć dziecko do spania. Taka kanapa jest ponadto rzeczą, z której nasza pociecha szybko nie wyrośnie. Kiedy dziecko będzie starsze, możemy pomalować pokój na inny kolor, wymienić dywan, a kanapę wystarczy zaaranżować w odmienny sposób i dalej znajdzie ona zastosowanie.

Kupujmy z głową

Kupując akcesoria dla nowonarodzonego dziecka, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą sprawą jest fakt, że dziecko dość szybko rośnie, więc inwestujemy „do przodu”. Inaczej stracimy mnóstwo pieniędzy na rzeczy, które bardzo szybko będziemy musieli wymienić. W drugiej kolejności dobrze jest skupić się na produktach uniwersalnych pasujących zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Już odeszły czasy różowych rzeczy dla dziewczynek, a niebieskich dla chłopców. Kupujmy rozważnie.