kobieta śpi

Współczesny człowiek coraz bardziej i mocniej odczuwa problemy ze swoim kręgosłupem. Ból, zmęczenie, dotyka coraz młodsze osoby i zdecydowanie musimy powiedzieć, że mamy do czynienia z bardzo niepokojącym zjawiskiem. Najczęściej występują problemy takie jak:
– obciążenie krążków międzykręgowych,
– obciążenie kręgów,
– napięcie mięśni przy kręgosłupie,
– zastanie,

Problem powinien być zauważony i należy podjąć odpowiednie działania, aby móc mówić o poprawie kondycji kręgosłupa. Metod i rozwiązań jest bardzo wiele, a do najbardziej skutecznych zaliczyć możemy obok ćwiczeń i rehabilitacji, stosowanie poduszek medycznych. Mogą być one stosowane przez każdego bez wyjątku, ale jednocześnie też warto wiedzieć, że nie każdy produkt, który jest reklamowany jako poduszka medyczna, w rzeczywistości nią jest.

Do czego służy poduszka medyczna?

Mówiąc o poduszkach medycznych, zacznijmy od ich przeznaczenia. Musimy bowiem wiedzieć, że na rynku mamy dostępne medyczne poduszki do spania, ale równocześnie też bardzo dobrze mogą sprawdzić się poduszki z przeznaczeniem do siedzenia. Długotrwałe siedzenie przed ekranem komputera czy też w samochodzie, może powodować bóle kręgosłupa, skrzywienie kręgosłupa i deformację. Poduszki medyczne służą do tego, by odpowiednio podeprzeć kręgosłup, aby mógł on zachować naturalną krzywiznę podczas snu czy też podczas siedzenia. Mają one specjalny kształt oraz anatomiczne profilowania, dzięki czemu można mówić o odpowiednim podparciu szyi i całego kręgosłupa.

Jak rozpoznać poduszkę medyczną?

Jak już wspomnieliśmy, nie każdy produkt zwany potocznie poduszką medyczną, faktycznie nią jest, a tym samym nie w odniesieniu do każdego z tych produktów będziemy mówili o skuteczności działania. Z prawnego punktu widzenia, autentyczne poduszki medyczne są odpowiednio oznaczone, a konkretnie rzecz ujmując mamy na opakowaniu napis CE. Dzięki takiemu produktowi można mówić o pewnej gwarancji bezpieczeństwa, skuteczności wspomagania naszego kręgosłupa.

Gdzie kupować poduszki medyczne

Poduszki medyczne mogą nam znacząco pomóc w zachowaniu dobrego zdrowia. Warto jest jednak je kupować w odpowiednich miejscach. Dostępne są one w różnych sklepach meblowych, aczkolwiek w odniesieniu do tych miejsc, nie będziemy mieli pewności odnoszącej się do jakości owego produktu. Tym samym jeśli zależy nam na wysokiej jakości poduszki medycznej, rehabilitacyjnej, ortopedycznej, powinniśmy udać się do profesjonalnego sklepu ortopedycznego. Tam możemy zetknąć się nie tylko z bardzo dużym wyborem poduszek, możemy zetknąć się z fachowym doradztwem, ale równocześnie też możemy zetknąć się z gwarancją bezpieczeństwa, z gwarancją skuteczności działania.
Nasz kręgosłup w dobie współczesnej jest narażony na skrzywienie, na bardzo szybkie wyeksploatowanie, gdyż nie przyjmujemy odpowiedniej pozycji, a poza tym mamy zbyt mało ruchu. Rozwiązaniem, które może nas znacząco wspomóc są właśnie poduszki medyczne.

Zobacz również wpis na temat poduszek ortopedycznych dla niemowląt.