dziecko

Jeżeli z niecierpliwością czekałaś na narodziny dziecka, z całą pewnością chcesz zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju, oraz wspierać każdego dnia jego zdrowie. Jednakże troska powinna nie tylko przekładać się na czas kiedy dziecko bawi się i uczy, ale również wówczas kiedy odpoczywa i śpi. Aby zatroszczyć się o zdrowie malucha z całą pewnością powinniśmy kupić adekwatne poduszki ortopedyczne.

Poduszka w trosce o zdrowie najmłodszych dzieci

Gdy zastanawiasz się w jaki sposób zadbać o zdrowie swego dziecka w trakcie snu i odpoczynku, z całą pewnością powinieneś zadbać o wybór adekwatnej poduszki. Oczywiście na rynku jest wiele modeli w tejże kategorii, jednakże nie zawsze są one odpowiednio dobrane, a co za tym idzie bezpieczne dla malucha. W jaki sposób wybrać poduszkę ortopedyczną dla niemowlaka? Jakimi zasadami kierować się w czasie podejmowania decyzji?

Jak wybrać pierwszą poduszkę dla dziecka?

Pomimo faktu, że panuje przekonanie, że dzieci od pierwszych dni życia powinny spać na płaskiej powierzchni, aby chronić malucha przed deformacjami kręgosłupa i główki warto wybrać poduszki ortopedyczne, które są idealnie dopasowane do potrzeb dziecka. Wybierając poduszkę musimy mieć na uwadze, aby była wysokiej jakości, a jednocześnie niska by pozytywnie wpłynęła zarówno na sen dziecka, jak i na zdrowie kręgosłupa malucha.

Poduszka dla niemowlaka powinna być zarówno miękka, przytulna jak i płaska. Oczywiście należy pamiętać aby była również elastyczna, by dziecko swobodnie mogło zmieniać pozycję w czasie snu. Najważniejsze jest jednak to, aby poduszka była odpowiednio płaska. Starsze dziecko musi mieć niską poduszkę, lecz niemowlak zawsze jak najniższą. Dzięki temu kręgosłup dziecka będzie ułożony w naturalnej pozycji, dlatego w przyszłości unikniemy wad postawy.

Wypełnienie poduszki dla niemowlaka

Wybierając poduszkę dla niemowlaka powinniśmy również mieć na uwadze wypełnienie poduszki. Powinna być ona stworzona z materiałów bezpiecznych, antyalergicznych, które zapewniają nam odpowiednią cyrkulację powietrza. Najlepsze są mikrowłókna. Są one elastyczne, zachowują pierwotny kształt i nie ulegają deformacji. Wybór poduszki dla dziecka jest niezwykle ważnym elementem. Z całą pewnością jest to ważna inwestycja. Dzięki niej zadbamy o zdrowie dziecka, prawidłowy wzrost kręgosłupa, ale również komfortowy sen.
Polecamy również wpis na temat tego czym jest poduszka ortopedyczna.