usta

Zadbane i piękne usta są z pewnością czymś, o czym marzy każda kobieta.

Usta od zawsze były atrybutem kobiecości, dlatego też każda przedstawicielka płci pięknej dba o ich odpowiednią pielęgnację oraz podkreślenie. Niestety, nie każda kobieta została hojnie obdarzona przez naturę idealnym kształtem ust. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która może pomóc w nadaniu perfekcyjnych kształtów ustom kobiety.

Wszyscy ją znamy lub przynajmniej raz o niej słyszeliśmy – lifting skóry, odmładzanie twarzy, dermatologia estetyczna – to tylko niektóre zabiegi wchodzące w skład szeroko pojętej medycyny estetycznej. Coraz bardziej wychodzi ona naprzeciw potrzebom kobiet, na czym bardzo mogą skorzystać ich usta. Sposobów na piękne i pełne usta jest stosunkowo sporo, dlatego warto nieco zagłębić się w ten temat.

Jeżeli zależy nam na efekcie chwilowym (jeden wieczór), to najwygodniej będzie skorzystać ze sprawdzonych sposobów. Optycznie możemy powiększyć usta przy pomocy specjalnej szminki lub błyszczyka, które w swoim składzie zawierają kolagen. Nie wszyscy lubią stosować kosmetyki do ust, wobec czego alternatywą jest pobudzenie mięśni ust poprzez ich masaż. Podobny efekt może zostać osiągnięty poprzez wykonywanie ćwiczeń pobudzających produkcję kolagenu – przykładem może być układanie ust w tzw. „dzióbek”. Niemniej jednak, wymienione sposoby dają krótkotrwały efekt i wymagają konsekwentnego powtarzania.

W kwestii długotrwałego powiększenia ust bardzo popularne są zbiegi z wykorzystanie kwasu hialuronowego. Jest to naturalny składnik, który występuje w skórze człowieka, lecz niestety z wiekiem zanika, przez co skóra traci swoją jędrność oraz młody wygląd. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem wspomnianej substancji można nie tylko przywrócić ustom i okolicznej skórze piękny wygląd, ale również powiększyć je, wymodelować ich kształt, poprawić asymetrię oraz unieść opadające kąciki. Każdy profesjonalny gabinet medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie takie długotrwałe powiększanie ust, na które jest zazwyczaj bardzo dużo chętnych. Ta metoda powiększania ust daje bardzo trwałe efekty, które są zauważalne praktycznie od razu po zabiegu, co najbardziej przyciąga wszystkie pacjentki.