kobieta

Ślub i wesele to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga od panny młodej sporego nakładu energii. Wybór sukni, sali, menu, fotografa, lista gości to wielotygodniowe planowanie. W czasie przedślubnej gorączki ciężko złapać oddech i po prostu odpocząć. Doskonałą okazją do odpoczynku i oderwania się od organizacji wesela jest wieczór panieński. To nie tylko zabawa, ale także odpoczynek i miłe rozmowy w gronie najbliższych przyjaciółek i rodziny.

Kto powinien zorganizować wieczór panieński?

Najczęściej wieczór organizuje świadkowa panny młodej. Czasem zdarza się, że jest to inna osoba, np. siostra, kuzynka lub przyjaciółka. Rynek oferuje możliwość skorzystania z konsultantki lub firmy eventowej, która zorganizuje wieczór zgodnie z naszymi upodobaniami. Wzrasta wówczas cena wieczoru, jednakże pozwoli nam to zaoszczędzić stres i da gwarancję doskonałej zabawy i oryginalnych rozrywek. Koszty imprezy pokrywają zazwyczaj jej uczestniczki. Organizują zbiórkę, która następnie przeznaczona jest na zabawę. Jeśli panna młoda nie zaproponuje udziału w kosztach, nie należy jej o to prosić. Wieczór panieński to nie tylko zwykła zabawa, ale także plotki, różnego rodzaju gry i konkursy.

Wybór miejsca

Miejsce uzależnione jest od budżetu, jaki uczestniczki imprezy chcą wydać. Należy wziąć pod uwagę także charakter wieczoru, osobowość i gust panny młodej, miejsce zamieszkania i wiek uczestniczek, warunki pogodowe. Wybór miejsc jest ogromy, dlatego też tak trudno jest wybrać najbardziej odpowiednie. Imprezę można zorganizować w domu którejś z uczestniczek, w wynajętym apartamencie, restauracji, klubie, centrum rozrywki, SPA lub zorganizować weekendowy wyjazd. Jeśli przyjęcie zorganizowane jest w domu lub wynajętej sali przygotować możemy liczne dekoracje, które nadadzą klimat temu wyjątkowemu wieczorowi.

Wspaniałe dekoracje

Będąc dzieckiem, każdy z nas cieszył się na widok kolorowych balonów. Nasze oczy zachwycały wymyślne kolory, nadrukowane wzory lub kształty. Szczególną uwagę zwracaliśmy na modele przywiązane do długich sznurków, które pięły się w kierunku chmur. Każdy z nas lubi powracać do lat beztroskiego okresu dzieciństwa. Balony z helem są doskonałym pomysłem na wywołanie radości zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. W zależności od stylu imprezy wybrać możemy stonowane lub bardzo żywe kolory. Styl przyjęcia zależny jest od upodobań i charakteru panny młodej i uczestniczki planujące przyjęcie muszą o tym pamiętać. Często są to przyjęcia szalone, wesołe, czasem jednak bardzo eleganckie i wykwintne. Dekoracją mogą być balony. Mogą być one wykonane na zamówienie i posiadać nadrukowany napis. Balony z helem na wieczór panieński w Warszawie są często spotykaną dekoracją.

Pyszne przekąski i napoje

Zadbać należy zarówno o słodkie, jak i słone przekąski na zimno i na ciepło. Najlepiej wybrać takie potrawy, które nie obciążą żołądka, a dadzą siłę do dalszej zabawy. Najczęściej wybierane przekąski to: pizza, krakersy, paluszki, domowe ciasto lub ciasteczka, sałatki makaronowe, koreczki, mini kanapeczki, owocowe lub wytrawne szaszłyki. Wybór potraw zależy od gustu uczestniczek imprezy. Na większości imprez obecny jest także alkohol. Najczęstsze wybory to: wódka, whisky, gin, wino, likier, piwo. Czasem serwuje się kolorowe drinki.

Odwiedź również stronę naszego partnera pracowniabalonowa.pl