kobieta

Olejki eteryczne i ich piękne zapachy kojarzą nam się najczęściej z blaskiem świec, muzyką i romantycznym wieczorem. Jednakże mają również inne znaczenie. Wcale nie trzeba jechać do SPA, aby zadbać o swój wygląd, zadbać o swój wizerunek a także samopoczucie. Wystarczy jedynie zastosować w zaciszu swojej własnej łazienki olejki eteryczne. W bardzo prosty sposób łazienkę możesz zmienić wraz z olejkami we własny salon piękności, którego pozazdrości ci niejedna przyjaciółka.

Zima to czas szczególnej pielęgnacji

Zima, minusowe temperatury, opady śniegu sprawiają, że musimy zadbać w szczególny sposób o ciało, ponieważ w tym okresie nasze ciało wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest to szczególnie istotne dlatego, że na zewnątrz panuje mróz, zaś w mieszkaniach i lokalach mamy do czynienia z suchym i ciepłym powietrzem. Nasz skóra może więc stać się podrażniona i sucha. Musimy się więc o nią szczególnie zatroszczyć. Do tego celu możemy zastosować kosmetyki, które wykonamy w kilka chwil samodzielnie. Wystarczą nam jedynie naturalne składniki. Dodatkowo można do nich dodać olejki eteryczne, które to nie tylko odżywią naszą skórę, ale również skutecznie ją nawilżą. Dodatkową zaletą jest to, że zawierają one jedynie naturalne składniki i żadnych groźnych dla naszego ciała substancji, które w wielu przypadkach mogą powodować alergie i podrażnienia. Jak więc wpłynąć na nasze ciało stosując olejki eteryczne?

Cytrynowa kąpiel

Kąpiel to jedna z najprzyjemniejszych czynności, jakie wykonujemy każdego wieczora. Zimowe wieczory, są długie, dlatego warto odprężyć się, jeśli mamy odrobinę wolnego czasu. Taka kąpiel z całą pewnością nas odpręży i zrelaksuje. Czas, który spędzimy w ciepłej i przyjemnej wodzie z dodatkiem cytrynowego, czy też innego olejku z całą pewnością będzie najprzyjemniejszą częścią wieczora. Z całą pewnością taka kąpiel pełna przyjemnego aromatu może być połączona z czytaniem książki, czy też słuchaniem odprężającej muzyki. Olejkiem możemy również nasmarować włosy, aby zyskały piękny blask.