paznokcie

Jeśli chcemy utrzymać nasze paznokcie w świetnej formie, warto zainteresować się różnymi dostępnymi na rynku metodami i preparatami do ich pielęgnacji.

Primer do paznokci

Jest to popularny środek, którego zadaniem jest zwiększanie przyczepności lakieru, masy żelowej lub akrylu. To bardzo istotny element stylizacji paznokci, jeśli zależy nam na trwałości wykonanego manikiuru. Dobry primer do paznokci eliminuje z płytki paznokcia wszelkie zanieczyszczenia oraz oczyszcza ją z nadmiernej warstwy tłuszczu. Dodatkowo reguluje on PH płytek paznokci. Z reguły nakłada się go przed aplikacją bazy. Nie powinno się utwardzać go w lampie stosowanej do utwardzania lakierów. Wyróżnić można primery kwasowe i bezkwasowe, w tym artykule skupimy się na pierwszym z nich. Uznaje się, że primer stanowi istotny fundament w stylizacji paznokci.

Primer kwasowy

Odżywka do paznokci polecana jest do stosowania w przypadku problemów z płytką paznokcia. Jeśli borykamy się z odpryskującym lakierem, zapowietrzaniem się. Działanie primera kwasowego opiera się na intensywnym rozpuszczaniu pozostałości na paznokciach. Charakteryzuje go silne i niezwykle skuteczne działanie. Usuwa wszelkie warstwy tłuszczu na paznokciach. Ponadto zawiera kwas metakrylowy dzięki czemu jest o wiele mocniejszy niż jego wersja bezkwasowa. Jego zapach jest dość intensywny. Polecany jest dla osób, które posiadają przetłuszczające się, problematyczne płytki paznokci. Często zdarza się to przy problemach hormonalnych i nadmiernej potliwości. Primer kwasowy doskonale scala płytkę z później aplikowaną bazą. Efekty po jego zastosowaniu to przede wszystkim staranna, trwała i odporna na uszkodzenia stylizacja paznokci.

Jak stosować primer kwasowy?

Aby prawidłowo zaaplikować ten rodzaj primera, należy wykonać odpowiednie kroki. Po pierwsze należy przygotować płytkę w taki sposób, jak robimy to zwykle. Następnie stosujemy cleaner w celu odtłuszczenia jej. Po tym kroku możemy nałożyć primer kwasowy – najlepiej niewielką jego ilość nałożyć tylko i wyłącznie na nasze płytki, omijając skórki. Poleca się, by nakładać go w ilości 1-2 kropelek na jeden paznokieć. Środek ten sam odpowiednio rozkłada się po całej płytce, powinno się odczekać minutę lub dwie do całkowitego jego odparowania. Na tak przygotowaną płytkę śmiało możemy nałożyć właściwą bazę – hybrydę, masę żelową czy też akrylową. Należy pamiętać, aby po aplikacji od razu zakręcać buteleczkę z primerem, aby uniknąć jego odparowania i utraty cennych właściwości. Primer do paznokci, szczególnie kwasowy, gwarantuje trwały i estetyczny manikiur.