kosmetyki

Stosowanie peelingów do ciała poprawia kondycję naszej skóry. Staje się ona gładsza i lepiej ukrwiona. Peeling, zawierający złuszczające składniki, ma za zadanie usunąć martwy naskórek, by skóra odzyskała swój blask. Korzystanie z peelinigów przynosi liczne korzyści dla skóry, poprawia również wchłanianie przez nią składników odżywczych, dlatego zaleca się by w ten sposób oczyszczać skórę przez nałożeniem kremów o działaniu nawilżającym.

Jak działa peeling?

Naskórek, który ma kontakt z różnymi zanieczyszczeniami, z czasem rogowacieje. Martwe komórki złuszczają się, a na skórze możemy zaobserwować nieestetyczny martwy naskórek. Peelingi pozwalają na starcie tej warstwy, a jednocześnie na pozbycie się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, które pozostaje na skórze. Peeling do ciała pobudza krążenie, dzięki czemu przyspieszony zostaje proces wzrostu nowych komórek. W ten sposób nasza skóra staje się gładsza, zmniejszają się niedoskonałości i drobne przebarwienia. Stosowanie peelingu wspomaga również walkę z cellulitem.

Peeling o naturalnym składzie.

Dla skutecznej pielęgnacji ciała warto wybierać kosmetyki o naturalnym składzie. Produkty te, pozbawione SLS-ów, parabenów i innych składników chemicznych, nie będą powodować podrażnień i widocznie poprawią kondycję skóry. Naturalne peelingi zawierające aktywne składniki pochodzenia naturalnego pozwolą zachować właściwe nawilżenie i odżywienie skóry. Sklep internetowy Naturelia oferuje naturalne peelingi do ciała: Organiczna Oliwa z oliwek & Pomarańcza i Organiczna Oliwa z oliwek & Aloes, zawierające oliwę z oliwek, dzięki której można utrzymać optymalny poziom nawilżenia skóry. Jest to niezwykle istotne przy zabiegu peelingowania. Składnikiem ścierającym w naszych kosmetykach jest organiczny perlit o pochodzeniu wulkanicznym. Pozwala on podczas delikatnego masażu na ścieranie zrogowaciałej warstwy naskórka, pozostawiając ją gładszą i właściwie oczyszczoną. Dodatkowe składniki, takie jak imbir, pozwalają znormalizować pracę gruczołów łojowych i usunąć nadmiar sebum. Wybór naszych produktów naturalnych zawierających certyfikowane składniki pozwala na uzyskanie pełni efektów pielęgnacji.

Kiedy warto sięgać po peeling?

Regularne złuszczanie martwego naskórka jest bardzo ważne, gdyż pozwala skórze na wchłanianie składników odżywczych. Peelingi warto wykonywać przed nakłanianiem balsamów i kremów, by zwiększyć ich skuteczność. Dla regencji skóry po zimie, podczas której jesteśmy narażeni na zmianę temperatur i suche powietrze, warto zastosować peeling oczyszczający, który pobudzi krążenie i sprawi, że skóra odzyska dawny blask.