Pomimo, że pojęcia, takie jak rozmaryn, papryka, czy też imbir, albo awokado przypominają nam przede wszystkim aromatyczne dania, to jednak mają jeszcze inne zastosowanie. Obecnie coraz częściej takie składniki nie tylko służą nam w kuchni, ale również bardzo często wykorzystujemy je w codziennej pielęgnacji. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają doskonały wpływ na naszą skórę. Warto więc przenieść trochę kuchni do łazienki. Obecnie do łask powraca ogromna ilość roślin. Wykorzystywane są nie tylko w kulinariach, ale również wpływają na nasze zdrowie i urodę. Dziś korzystając z przepisów naszych babć poprawiamy i pozytywnie wpływamy na urodę.

Papryka i imbir

Warto wykorzystać imbir i paprykę do pielęgnacji ciała i urody, ponieważ znamy je przede wszystkim z ich właściwości rozgrzewających. Nie tylko mogą nas ogrzać, ale również świetnie sprawdzają się jako składniki różnorodnych kremów. Kosmetyki, które to produkowane są na bazie imbiru oraz papryki pobudzają w ciele przepływ krwi. Daje nam to uczucie przyjemnego ciepła. Taki balsam przyda się również osobom, które skarżą się na zimne stopy. Jest on również nieoceniony, jeśli wyjeżdżamy na zimowisko w góry.

Rozgrzewająca kąpiel stóp

Niekiedy, zwłaszcza w zimowe wieczory, warto zastosować rozgrzewającą kąpielą stóp. Można w tym celu zrobić napar. Wystarczy mieć cynamon, goździk i imbir. Owe świeże przyprawy wkładamy do garnka, a następnie zalewamy wodą. Zagotowujemy, zaś napar dodajemy do ciepłej wody i moczymy w nim stopy. Wystarczy, jeśli taki zabieg trwa około 15 minut. Oczywiście nie musimy samodzielnie przygotowywać takiego naparu. Dziś w sklepach, drogeriach i aptekach znajdziemy gotowy koncentrat, który możemy wykorzystać. Wystarczy wlać go do ciepłej wody i cieszyć się z poprawy krążenia krwi i przyjemnego ciepła. Zioła, przyprawy, jak widać sprawdzą się więc nie tylko w kuchni. Z powodzeniem możemy zastosować je również w łazience. Poprawią naszą urodę i samopoczucie.