uroda

Pomimo, że pojęcia, takie jak rozmaryn, papryka, czy też imbir, albo awokado przypominają nam przede wszystkim aromatyczne dania, to jednak mają jeszcze inne zastosowanie. Obecnie coraz częściej takie składniki nie tylko służą nam w kuchni, ale również bardzo często wykorzystujemy je w codziennej pielęgnacji. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają doskonały wpływ na naszą skórę. Warto więc przenieść trochę kuchni do łazienki. Obecnie do łask powraca ogromna ilość roślin. Wykorzystywane są nie tylko w kulinariach, ale również wpływają na nasze zdrowie i urodę. Dziś korzystając z przepisów naszych babć poprawiamy i pozytywnie wpływamy na urodę.

Papryka i imbir

Warto wykorzystać imbir i paprykę do pielęgnacji ciała i urody, ponieważ znamy je przede wszystkim z ich właściwości rozgrzewających. Nie tylko mogą nas ogrzać, ale również świetnie sprawdzają się jako składniki różnorodnych kremów. Kosmetyki, które to produkowane są na bazie imbiru oraz papryki pobudzają w ciele przepływ krwi. Daje nam to uczucie przyjemnego ciepła. Taki balsam przyda się również osobom, które skarżą się na zimne stopy. Jest on również nieoceniony, jeśli wyjeżdżamy na zimowisko w góry.

Rozgrzewająca kąpiel stóp

Niekiedy, zwłaszcza w zimowe wieczory, warto zastosować rozgrzewającą kąpielą stóp. Można w tym celu zrobić napar. Wystarczy mieć cynamon, goździk i imbir. Owe świeże przyprawy wkładamy do garnka, a następnie zalewamy wodą. Zagotowujemy, zaś napar dodajemy do ciepłej wody i moczymy w nim stopy. Wystarczy, jeśli taki zabieg trwa około 15 minut. Oczywiście nie musimy samodzielnie przygotowywać takiego naparu. Dziś w sklepach, drogeriach i aptekach znajdziemy gotowy koncentrat, który możemy wykorzystać. Wystarczy wlać go do ciepłej wody i cieszyć się z poprawy krążenia krwi i przyjemnego ciepła. Zioła, przyprawy, jak widać sprawdzą się więc nie tylko w kuchni. Z powodzeniem możemy zastosować je również w łazience. Poprawią naszą urodę i samopoczucie.