dzieci

Święta Bożego Narodzenia to świetna okazja, by odpocząć i spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Takie rodzinne zjazdy nie muszą być tylko kolejnym nudnym spotkaniem przy świątecznym stole – gry planszowe to fantastyczny sposób na wieczór z rodziną i dobrą zabawę.

Wielkimi krokami zbliża się upragniona przez wszystkich przerwa świąteczna – doskonały czas, by zwolnić tempo, odetchnąć i pobyć z najbliższymi. Po ferworze przedświątecznych porządków, pichcenia w kuchni, a potem obfitej kolacji i wizycie Mikołaja można w końcu odpocząć. To doskonały moment, aby wyciągnąć gry planszowe dla całej rodziny – świetny sposób na relaks i wspólne spędzenie czasu. Przed Państwem przegląd najbardziej interesujących gier planszowych dla całej rodziny.

Powrót do przeszłości – PRL

Kultowa już gra PRL – Planszowa Rozrywka Ludowa to świetny sposób na integrację młodzieży ze starszymi członkami rodziny. Gra o czasach PRLu to świetna okazja do wspomnień dla starszych i okazja do poszerzenia i sprawdzenia swojej wiedzy dla tych młodszych członków rodziny. Zasady są proste: należy zdobyć jak najwięcej cennych towarów deficytowych odpowiadając na pytania z czterech kategorii. To świetny sposób na udany wieczór dla całej rodziny.

Sprawdź swoją wiedzę – Było sobie życie

Większość z nas pamięta tę serię francuskich edukacyjnych filmów animowanych. Warto odświeżyć swoją wiedzę i sprawdzić ile pamiętamy z tematyki zdrowia i funkcjonowania ludzkiego organizmu. Aby wygrać trzeba w możliwie najkrótszym czasie zdobyć wszystkie żetony z wizerunkiem Hemo. To bardzo proste – wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania, skutecznie bronić się przed atakami wirusów, wykorzystywać pole Szansa i bardzo uważać na pole Pech. Łatwe prawda? Było sobie życie to fantastyczna zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek, a przy okazji świetny sposób na odświeżenie wiedzy i rozruszanie umysłu.

Jak dobrze się znamy? – Ego Family

Ego to bardzo dobrze znana i ceniona gra. Wersja dla rodziny jest wprost stworzona na świąteczne wieczory. Gra to nic innego jak seria pytań dotyczących grających – jest kilka kategorii: pytania “Kto z nas…?”, “Ile osób spośród nas..?” oraz dotyczące bezpośrednio osoby czytającej tekst. Gra Ego to niesamowicie wciągająca zabawa, która pozwala na sprawdzenie naszej wiedzy o najbliższych, a także lepsze poznanie siebie nawzajem. Pytania związane są z codziennym życiem rodzinnym, ale dotyczą także charakteru graczy. Jedno jest pewne – to gra pełna niebanalnych pytań, a wygrywa ten, który najlepiej zna pozostałych graczy.

Masz mocne nerwy? – Gorący ziemniak

Dobrze radzisz są z szybkim myśleniem pod presją czasu? Świetnie sprawdzisz się w Gorącym ziemniaku! To idealna gra dla całej rodziny – dobra zabawa dla małych i dużych. Masz tylko kilka chwil na wymyślenie odpowiedzi na pytanie i rzucenie gorącego ziemniaka komuś z przeciwników. Nie wolno przetrzymywać ziemniaka, bo grozi to poparzeniem. To świetna zabawa dla wszystkich!

Bez wątpienia nic tak integruje rodziny niż wspólna zabawa. Gry planszowe od Księgarni Internetowej PWN to świetne rozwiązanie na świąteczne wieczory – zamiast spędzać czas przed telewizorem albo odpowiadać na trudne pytania babci czy cioci, zaproś rodzinę do gry. Każda z naszych propozycji to też świetny pomysł na prezent, więc jeżeli wciąż zastanawiasz się czym obdarować kogoś z najbliższych – gry planszowe to zawsze dobry pomysł.

Artykuł powstał we współpracy z Księgarnią Internetową PWN