dzieci

Skrzywienie kręgosłupa zwane skoliozą można określić jako boczne skrzywienie kręgosłupa. To określenie najprostsze ponieważ skolioza jest nie tylko bocznym skrzywieniem, a trójpłaszczyznowym. Borykają się z nią zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Reagować należy szybko ponieważ nieleczona skolioza może przyczynić się do deformacji i bólu kręgosłupa, a często nawet do leczenia operacyjnego.

Czym jest skolioza?

Skolioza w niewielkim stopniu nie uznawana jest za duży problem kliniczny. Niewielka asymetria nie jest podstawą przeprowadzenia operacji czy zabiegu. Dodatkowo skolioza nie boli, co sprawia, że możemy uprawiać sport i żyć intensywnie. Jednakże skolioza kiedy jest pozostawiona sama sobie może postępować. Wynika to z trybu naszego życia oraz licznych zaniedbań których się dopuszczamy. Skolioza uwydatnić się może bardzo szybko już nawet w wieku dziecięcym i przysporzyć nam wielu kłopotów, co sprawia, że warto profilaktycznie jej zapobiegać a jeśli się pojawi podjąć szybkie leczenie.

Poduszki przy skoliozie

Profilaktyczne działania zapobiegające skoliozie to niezwykle ważny element naszego codziennego życia. Kręgosłup każdego dnia narażony jest na liczne deformacje, ból, przeciążenia czy skrzywienia. Tym samym już wśród dzieci powinniśmy wdrażać zdrowy kręgosłup i pewne zasady postępowania. Najlepsza do tego celu jest prawidłowo dobrana poduszka ortopedyczna. To właśnie dzięki niej kręgosłup odpoczywa w pozycji naturalnej, dzięki czemu dochodzi do rozluźnienia mięśni i kręgów. Pozytywnie wpływa to na stan naszego kręgosłupa oraz ogólne zdrowie.

Poduszki ortopedyczne, nie tylko zapobiegają powstawaniu skoliozy ale również są pomocne w jej leczeniu. Obecnie są one popularnym elementem wyposażenia zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Dbają o to, aby kręgosłup nie był narażony na deformacje i zniekształcenia, lecz przeciwnie, aby mógł odpocząć i zrelaksować się w każdym stopniu.

Poduszka ortopedyczna dla dziecka

Niestety nie tylko osoby dorosłe borykają się z problemami kręgosłupa i skoliozą ale również w grupie tej znajdują się dzieci. Poduszka ortopedyczna staje się więc elementem niezbędnym już od pierwszych lat życia, by wyrobić nawyk zdrowego snu. Poduszki ortopedyczne znakomicie wspierają szyję, głowę i ramiona, a także odciążają kręgosłup na całej linii, a to z kolei wspomaga krążenie krwi.

W niektórych przypadkach poduszki ortopedyczne są nie tylko elementem profilaktyki, ale stają się koniecznością. Jest tak między innymi w leczeniu skoliozy. Owo schorzenie kręgosłupa leczy się bowiem właśnie poprzez masaże, ćwiczenia rehabilitacyjne i poduszki ortopedyczne. Poduszka, która jest właściwie dobrana wspiera naszą codzienną rehabilitację i powoduje, że powrót do pełnego zdrowia staje się prostszy i szybszy.

Polecamy również wcześniejszy wpis na temat poduszek ortopedycznych dla niemowląt.