ubrania

Wraz z kompletowaniem wyprawki dla malucha pojawia się kwestia ubranek. Gazety i poradniki oraz portale internetowe dla przyszłych rodziców ze wszystkich stron zasypują nas lawiną najnowszej niemowlęcej mody. Urzekają nas kolorowe samochodzki czy komiksowe postacie na chłopięcej odzieży, eleganckie a’la garniturki czy też tiulowe spódniczki i sukienki z falbankami dla dziewczynek. Trudno jest nie wpaść w wir zakupów i zachować zdrowy rozsądek. Przecież wszystkie ubranka są takie śliczne i słodkie!

Niemniej jednak podczas wyboru pierwszej odzieży dla naszej pociechy powinniśmy kierować się trzeźwą oceną sytuacji. Po pierwsze, małe dzieci szybko rosną i wyrastają z odzieży, przez co ich garderoba wymaga systematycznej wymian. Po drugie, pierwsze prezenty dla nowonarodzonego dziecka to najczęściej ubranka. Często wielu rodziców przyznaje się, że niektóre części dziecięcej garderoby leżą zapomniane w szafie, a oni ubierają niemowlaki w najbardziej praktyczne ubranka. Czym kierować się podczas kompletowania garderoby dla naszej pociechy? Poniżej znajduje się kilka rad, z którymi warto się zapoznać, zanim odwiedzisz Sklep Niemowlęcy!

Podstawowym elementem odzieży, który z pewnością znajdziemy w każdej szafie niemowlaka, jest body. Body na ramiączka, z krótkim rękawem, z długim rękawem, z nogawkami i bez nogawek – ta część garderoby dominuje w pierwszym okresie rozwoju każdego małego dziecka. Najlepiej zdecydować się na body z zatrzaskami, ponieważ są one najwygodniejsze zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, który przewija malucha.

Warto również zastanowić się nad zakupem piżamki – pajaca. Najczęściej wyposażona jest ona w komfortowe zatrzaski na całej długości. Na rynku dostępne są zarówno pajacyki z miejscem na stópki, jak i takie, które kończą się typowym otworem na końcu nogawki.

Obowiązkową częścią garderoby malucha dla wielu rodziców są również popularne śpiochy. Są one praktyczne i funkcjonalne, z wbudowanymi skarpetkami i wygodnym zapięciem. Najczęściej opatrzone są ciekawymi, kolorowymi grafikami czy napisami, jednak można zakupić je również w jednolitych kolorach.

Bardzo praktyczne są również tzw. półśpiochy. Jest to dolna część śpiochów – spodnie z zakrytymi stópkami. Są one bardzo wygodne zarówno dla malucha, jak i przebierającego go rodzica. Małe dzieci, które machają nóżkami bądź zaczynają pełzać, częstokroć mimowolnie zrzucają ze stópek skarpetki. Półśpiochy pozwalają uniknąć tego problemu.

Kolejnym elementem niemowlęcej garderoby są niewątpliwie czapeczki. Mogą być one wiązane, bądź tradycyjne. Wiązanie pod bródką świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy czapka zsuwa się z główki niemowlaka i powoduje dyskomfort. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, iż nie każdy malec toleruje wiązanie pod bródką.

Warto również pamiętać o śliniakach. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy – śliniaki do jedzenia wzmocnione od nieprzesiąkalnym materiałem oraz materiałowe śliniaki przeznaczone do pochłaniania śliny dziecka np. podczas ząbkowania