usta kobiece

Często są ze sobą mylone i błędnie postrzegane. Jak to siostry. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Dwie stosunkowo młode gałęzie medycyny o odmiennych obszarach zainteresowań, po których można by się spodziewać, że będą działać na zasadzie kompatybilności. Realia są jednak nieco inne. Ekspansja tej pierwszej na obszary chirurgii nie podlega dyskusji. Nietrudno więc o dezorientację. Kiedy skorzystać z zabiegu medycyny estetycznej, a kiedy udać się po pomoc do chirurga plastycznego? Czym się różnią, a co mają ze sobą wspólnego?

Więcej niż botoks

Mimo że działa na szerszym obszarze niż chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna często przez niezorientowanych sprowadzana jest do jednego słowa – botoks. Chociaż rzeczywiście wciąż jest to jeden z jej sztandarowych zabiegów, medycyna estetyczna, za sprawą wzrastającego zaawansowania technologii, jest dziedziną dynamicznie się rozwijającą. Z perspektywy pacjentów to bardzo dobrze. Pojawiła się realna alternatywa problemów, dla których do tej pory jedyną solucją była chirurgia plastyczna.

Krok przed kosmetologią

Medycyna estetyczna zabiegi warunkuje niską inwazyjnością. Często są zupełnie bezbolesne. Przemawia za nimi krótki czas rekonwalescencji i dużo mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań niż w przypadku zabiegów chirurgicznych. Efekty, jakie pozwalają uzyskać, często mają charakter bardziej naturalny. Nie wymagają znieczulenia ogólnego. Medycyna estetyczna to nie tylko “odzyskiwanie młodości”, ale przede wszystkim profilaktyka wielu schorzeń. Metody, które przy tym stosuje są bardzo różnorodne. Często jednak rezultaty utrzymują się krócej lub na efekty trzeba dłużej poczekać. Świetnie sprawdza się w walce ze słabą kondycją skóry, trądzikiem, bliznami czy zmarszczkami.

Medycyna estetyczna zabiegi

Numerem jeden wydaje się być wolumetria na owal twarzy. Polega na modelowaniu linii żuchwy i kości policzkowych. Ogromną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju terapie autoregenerujące na jędrność skóry. Mezoterapia, laser frakcyjny i usuwanie blizn wiodą tutaj prym. Uznaniem cieszy się szybki lifting twarzy urządzeniami typu Ultraformer czy Zaffiro. Pomimo nienajlepszej prasy wciąż znajdują się chętni na niwelowanie zmarszczek przy użyciu wspomnianego już botoksu. Jednym z ulubionych zabiegów pań jest wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Laserowo usuwa się rumień na policzkach. Bestsellerem stały się maski likwidujące niedoskonałości skóry, takie jak piegi czy przebarwienia. Lipoliza iniekcyjna pozwala na usunięcie drugiego podbródka.

“Duże sprawy” chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna rezerwuje dla siebie poważne zabiegi, często w znieczuleniu ogólnym. Zmiany powstałe w efekcie takich zabiegów zazwyczaj mają charakter trwały. Na ogół są radykalne i natychmiastowe. Implanty i przeszczepy, skalpel, igła i nici to jej narzędzia. Medycyna estetyczna zabiegi oferuje toczącym walkę z nieubłaganie płynącym czasem, ale też tym, którzy dbają o zdrowie i własną przyszłość. Chirurg plastyczny pomoże przywrócić normalny wygląd osobom po wypadkach, poparzeniach, cierpiącym przez nowotwory lub wady wrodzone. Przeszczepy twarzy, rozszczep podniebienia, plastyka narządów intymnych, rekonstrukcja piersi po mastektomii, duże zmiany w plastyce brzucha czy korekcji uszu i nosa   – to domena chirurgii plastycznej.

Chcę czy muszę ?

Każdy przypadek jest inny. Pytanie, które należałoby sobie postawić w pierwszej kolejności to: chcę czy muszę? Większość problemów natury estetycznej można rozwiązać bez ingerencji chirurgicznej. Za medycyną estetyczną przemawiają mniej inwazyjne metody, łatwiejsza dostępność specjalistów i dużo niższe ceny. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy jedynym rozwiązaniem jest położyć się pod skalpel. W takich wypadkach niezbędne będzie spotkanie z chirurgiem plastycznym.

.http://medestetycznabutowska.pl/