kobieta

Zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się z bólem i skalpelem. Tymczasem coraz częściej to nieinwazyjne, szybkie metody, takie jak Ultrareformer III. Sprawdź, na czym polega i kto może z nich skorzystać.

Z wiekiem skóra traci sprężystość i gęstość. To wynik utraty ilości m.in. kolagenu, a także tego, że skóra staje się coraz cieńsza. Zmniejsza się też ilość komórek tłuszczowych pod skórą. Wszystko to sprawia, że:

 • policzki i podbródek stają się obwisłe
 • pod oczami pojawiają się worki
 • na szyi pojawiają się zmarszczki
 • cały owal twarzy opada
 • opadają powieki

Wszystko to sprawia, że twarz traci młodzieńczy wyraz. Operacje plastyczne do niedawna były jedynym wyjściem. Jednak dla niektórych już sama myśl o poddaniu się znieczuleniu, przecinaniu, a następnie naciąganiu skóry, była trudna do zniesienia. Poza tym po zabiegu długo trzeba było pozostać w domu (widoczne blizny, opatrunek), a czasem ślady po nacięciach pozostawały widoczne już na zawsze.

Bezinwazyjne metody liftingu twarzy

Obecnie dostępne są już liczne metody bezinwazyjne. Większość z nich nie wymaga żadnego nacinania skóry. Niektóre zakładają stworzenie mikro-ranek. Przykładowo przy wampirzym liftingu twarzy na skórę nakładany jest preparat z osocza pacjenta, ale aby lepiej wniknął, twarz nakłuwana jest mikroigiełkami. Dzięki temu krążenie ulega pobudzeniu, a wewnątrz produkowany jest z większą intensywnością kolagen.

Większość współczesnych metod wymaga jedynie wykorzystania odpowiedniej głowicy. Tak jest np. z laserami, które naświetlają wybrane punkty na twarzy, by pobudzić skórę do odnowy. Zależnie od wykorzystanej częstotliwości można uzyskać nieco inny efekt. Większość z zabiegów pozwala dokonać głębokiej odnowy skóry, a więc:

 • usunąć zmarszczki
 • zmniejszyć przebarwienia
 • poprawić gęstość skóry
 • zredukować blizny

To sprawia, że mimo pozornie wysokiej ceny opłaca się je stosować. Można usunąć wiele dolegliwości za jednym razem.

Fale radiowe i Ultraformer III

To samo dotyczy technologii radiowej i ultradźwiękowej. Szczególnie warto opisać tą drugą. Weźmy przykład aparatu Ultraformer III. Opinie o falach utradźwiękowych HIFU są bardzo pozytywne, a zabieg ten uważa się za jeden z najbardziej skutecznych. Eksperci z bydgoskiej Bieńkowscy Clinic wyjaśniają zasadę ich działania. – Wysokoenergetyczna fala dźwiękowa (HIFU) podgrzewa tkankę skórną w wybranym miejscu i na określonej głębokości. Mikrowibracje fal dźwiękowych aktywność pobudzają komórki do wzrostu i produkcji kolagenu. – tłumaczą. Do skóry podczas zabiegu lekarz przykłada głowicę emitującą falę. Nie jest to bolesne i nie prowadzi do powstania na skórze śladów ani uszkodzeń. Operator maszyny dobiera głębokość działania Ultraformer 3 do rodzaju i zakresu problemów skórnych.

Po zabiegu Ultraformer III HIFU

Wysoka cena zabiegu Ultraformer III jest tłumaczona najczęściej jego niezwykłą bezinwazyjnością. W przeciwieństwie do lasera, można go zrobić nawet latem, bo nie uwrażliwia ciała na światło słoneczne. Inne zalety to:

 • możliwość powrotu do codziennych zajęć od razu po zabiegu;
 • brak zaczerwienienia czy opuchlizny w miejscu zabiegu;
 • efekty widoczne już po jednym zabiegu;
 • natychmiastowy lifting skóry i stopniowe umacnianie efektu z czasem.

Jak podają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, w związku z tym ostatnim punktem zabiegu Ultraformer III nie można ponawiać przez co najmniej pół roku. Dopiero wtedy widoczny jest pełen efekt i można decydować się na kolejną serię. Cała procedura trwa ok. 20 – 80 min. w zależności od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie partnera tekstu, kliniki Bieńkowscy: www.bienkowscyclinic.pl.