stopy

Suche i popękane pięty to problem nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Dolegliwość ta jeśli zostanie zbagatelizowana, może powodować trwały dyskomfort, a co gorsze nawet ból podczas wykonywania najprostszych ruchów. Dlatego, jeśli pojawią się pierwsze objawy związane z suchą i twardą skórą stóp, warto rozejrzeć się za dobrej jakości kremem na pękające pięty, który pomoże zadbać o tę zapomnianą część ciała. Niestety, domowe sposoby nie są tak skuteczne, jak dobry i sprawdzony krem, a ten skutecznie zapobiega tworzeniu się pęknięć oraz silnie nawilża i regeneruje skórę.

Jak wybrać krem na pękające pięty?

Na rynku istnieje wiele produktów, których celem jest zwalczanie dolegliwości związanych z bolącymi i podrażnionymi piętami. Warto jednak wybrać taki kosmetyk, który będzie miał działanie wszechstronne. Szorstka, popękana i łuszcząca się skóra jest problemem, który może znacząco obniżyć komfort naszego życia. Dlatego krem na pękające pięty z masłem shea powinien być tutaj doskonałym rozwiązaniem. Zapobiega on tworzeniu się nowych pęknięć i silnie nawilża skórę. Pierwsze efekty mogą być już widoczne po kilku użyciach, jednak to systematyczna kuracja przynosi najlepsze i długotrwałe rezultaty. Kremy na pękające pięty pomagają także zachować prawidłową higienę osobistą stóp, ponieważ zawierają związki bakteriobójcze i grzybobójcze (możemy też stosować je w celach zapobiegawczych). Ważną zaletą takich kremów jest jeszcze to, że mają w swoim składzie aktywne substancje, które przyspieszają gojenie się ran.

Krem na pękające pięty do stosowania na co dzień

Odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do potrzeb naszych stóp, w tym regularne stosowanie kremu na pękające pięty przyniosą ulgę i pozwolą na nowo cieszyć się zdrową i nawilżoną skórą. Wpłynie to także na poprawę komfortu naszego życia i umożliwi powrót do czynności, z których w ostatnim czasie musiałyśmy zrezygnować. Dzięki temu, że tego rodzaju kosmetyki są hipoalergiczne, nie musimy obawiać się o kondycję podrażnionej skóry, ponieważ krem dostosowany jest właśnie do pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej. Tak więc tylko od nas zależy, jak szybko zlikwidujemy nieprzyjemne dolegliwości związane z piętami – i czy już dziś sięgniemy po skuteczny krem na pękające pięty czy przez kolejne miesiące będziemy bagatelizować problem i ograniczymy domową pielęgnację jedynie do kąpieli i sporadycznego stosowania przypadkowego kosmetyku.