pieniadze

W 2018 roku zakładane konta bankowe mają być przede wszystkim darmowe. Klienci banków nie chcą już płacić za zakładanie takich rachunków, ich prowadzenie, a także wszelkie operacje, jakie wiążą się z zarządzeniem ulokowanymi na nich środkami. Czy rzeczywiście mogą liczyć na oferty, które w pełni spełnią ich oczekiwania? Okazuje się, że tak.

Jakie wymagania mają klienci indywidualni?

Klienci banków nie chcą płacić za konto bankowe. W czasach, w których na rynku usług bankowych panuje tak duża konkurencja, to oni mogą dyktować warunki i wybierać instytucję, która w pełni sprosta ich potrzebom.

  • 0 zł za otwarcie konta bankowego
  • 0 zł za prowadzenie rachunku
  • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów
  • 0 zł za realizację przelewów poprzez konto indywidualne online
  • 0 zł za zlecenia stałe
  • 0 zł za polecenia zapłaty

Właśnie tego oczekują klienci i takie warunki są im przedstawiane.

Co oferują banki?

Okazuje się, że to nie wszystko. Banki wyprzedzają żądania potencjalnych klientów i zwabiają coraz to korzystniejszymi propozycjami. W pełni darmowe konto indywidualne nie jest już dzisiaj żadną nowością, to raczej standard.

Klienci banków mogą dzisiaj liczyć dzisiaj na szereg dodatkowych bonusów. Podstawą jest dzisiaj konto indywidualne online, dzięki czemu taki rachunek staje się optymalną platformą do zarządzania finansami w dowolnym czasie. Oprócz tego banki proponują premie finansowe oraz dodatkowe produkty, na przykład konta oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem.

Na co zwracać uwagę wybierając konto indywidualne?

Warto zwrócić uwagę, że tak korzystne warunki nie są oczywiście oferowane bezinteresownie. Banki nadal liczą na zysk, bo przecież po to chcą zyskiwać nowych klientów. O ile na samych rachunkach bankowych już dawno przestały zarabiać, to z całą pewnością dodatkowe produkty są dla nich realnym zarobkiem.

Co więcej, konto będzie w pełni bezpłatne, ale tylko wtedy, gdy klient spełni pewne warunki. Na konto indywidualne musi na przykład wpływać w każdym miesiącu określona wartość pieniędzy. Premię gotówkową otrzyma zaś wtedy, gdy zrealizuje konkretną liczbę transakcji z wykorzystaniem przypisanej do rachunku karty płatniczej. Właśnie dlatego zawsze trzeba czytać informacje przedstawiane w ofercie najmniejszym drukiem.

Jak łatwo przenieść konto do innego banku?

Nie ma jednak wątpliwości, że obecne oferty kont bankowych są o wiele korzystniejsze niż te sprzed 6 miesięcy, roku czy kilku lat. Jeśli zakładałeś konto indywidualne już jakiś czas temu, warto pomyśleć nad przeniesieniem takiego rachunku.

Pomoże Ci w tym bank, który wybrałeś. To on załatwi za Ciebie wszelkie formalności, Ty musisz tylko wskazać ewentualnych odbiorców, jeśli masz zamiar zlecić stałe polecenia zapłaty oraz dane pracodawcy, który na konto bankowy przelewa Ci miesięczne wynagrodzenie.