dentysta

Wizyta u dentysty często kojarzyła nam się ze strachem i nieprzyjemnymi doznaniami. Jednak od kilkunastu lat stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby wizyta w ich gabinecie nie była dla pacjentów traumatycznym przeżyciem. Tak powstały kliniki stomatologiczne, które świadczą szeroki zakres usług związany ze stomatologią w trosce o zdrowie i komfort pacjenta.

W niniejszym tekście przedstawimy państwu jakie zabiegi przeprowadzane są w tego typu placówkach i podpowiemy, kiedy powinniśmy zgłosić się do kliniki stomatologicznej.

Jaki zakres usług świadczą kliniki stomatologiczne?

W Klinikach stomatologicznych wyspecjalizowany personel świadczy szeroki zakres usług stomatologicznych. Znajdziemy tu gabinety, w których przyjmują specjaliści od stomatologii dziecięcej, ortodonci i protetycy. W niniejszej placówce oprócz świadczenia opieki zdrowotnej często rozwijana jest również gałąź stomatologii estetycznej, która w ostatnich latach stała się bardzo popularna.

Kiedy powinniśmy odwiedzić klinikę stomatologiczną?

Jeśli nie odczuwamy żadnych dolegliwości bólowych, lub nie potrzebujemy konsultacji ortodontycznej, klinikę stomatologii powinniśmy odwiedzić przynajmniej raz w roku, w celu dokonania ogólnego przeglądu stanu naszej jamy ustnej. W przypadku dzieci i młodzieży, takie wizyty kontrolne powinny przeprowadzane być nawet częściej, w celu zapobieżenia wystąpienia takich chorób jak próchnica, czy ujawniające się często w wieku dojrzewania wady zgryzu. Klinikę stomatologiczną powinniśmy odwiedzić również wtedy, gdy walczymy z uciążliwymi dolegliwościami w obrębie naszej jamy ustnej (np. ból zęba, krwawienie z dziąseł, afty i nadżerki w okolicy dziąseł lub podniebienia). Ponadto, gabinet specjalisty odwiedzamy wtedy, gdy potrzebny nam jest aparat ortodontyczny. Jednak leczenie zębów i wad zgryzu, to nie jedyne powody, z którymi powinniśmy zgłaszać się do kliniki stomatologicznej. Jeśli od zawsze marzyliśmy o śnieżnobiałym uśmiechu i wspaniałych równych zębach, nie znajdziemy lepszego miejsca, w którym pomogą nam spełnić nasze oczekiwania.

Gabinety dentystyczne przywołujące na myśl najgorsze koszmary to już przeszłość. Kliniki stomatologiczne to miejsca, w których pacjent oprócz profesjonalnej opieki dentystycznej otrzyma również cenny komfort na najwyższym poziomie.