cienie

Wiosna, lato, jesień czy zima? Zastanawiałaś się kiedyś, jaki jest Twój typ urody i jakich kolorów powinnaś używać do makijażu? Odpowiednio dobrana paleta kolorystyczna potrafi wydobyć z każdej kobiety jej naturalny wdzięk, blask i świeżość.

Jaki jest Twój typ urody? Zrób prosty test

Jeśli chcesz podkreślić swoją urodę, powinnaś przede wszystkim dopasować kosmetyki do tego, czym matka natura Cię obdarowała: do odcienia cery, barwy tęczówki i naturalnego koloru włosów oraz oprawy oczu. Abyś mogła optymalnie dobrać paletę kolorystyczną, powinnaś trzymać się wyznaczonych typów urody.

Zrób test, aby dokładnie określić, jaki urody typ urody jest Ci dany. Zaopatrz się w akcesoria w różnych odcieniach złota i srebra. Przyłóż fragment tkaniny lub papieru w danym kolorze do twarzy i obejrzyj się w lustrze w naturalnym świetle. Jeśli po przyłożeniu danego koloru Twoja skóra wygląda zdrowo i świeżo, kolor warg staje się mocniejszy, a oczy pełne blasku – ten kolor pasuje do Twojego typu urody.

Paleta cieni do powiek dla Pani Wiosny

Wiosna to kobieta, która ma bardzo jasną, brzoskwiniową lub złocistą cerę. Oczy błękitne, zielone lub piwne. Włosy jasne, platynowe, słomiane, miodowe, a czasem nawet wpadające w rude. Pani Wiosna powinna wybierać kolory z ciepłej palety barw. Idealne cienie dla niej to: ciepły żółty, złoty, ciepły brąz, błękit, beż, jasny róż, lila, oliwka, szary. Wiosnom pięknie będzie w pastelach, morelach, beżach, łososiu i malinie.

Paleta cieni do powiek dla Pani Lato

Pani Lato jest niezwykle delikatna i chłodna. Zazwyczaj ma porcelanową cerę, popielate lub jasnobrązowe włosy, a oczy niebieskie, brązowe lub szare – typowa Słowianka. Pasują do niej chłodne barwy: błękit, róż, fiolet, mięta, lawenda. Nie pasują: kolory ziemi, czerń i biel. Paleta cieni do powiek dla niej to pastele i wyblakłe barwy.

Paleta cieni do powiek dla Pani Jesieni

Kobieta, która ma jesienny typ urody, posiada naturalnie rude, kasztanowe lub brązowe włosy. Jesień ma zielone, ciepło-brązowe lub niebieskie oczy. Cerę w odcieniu kości słoniowej lub złocisto beżową. Pięknie jej w barwach jesiennych liści, takich, jak na przykład pomarańcz, koral, złoto, brąz i oliwka.

Paleta cieni do powiek dla Pani Zimy

Do Pani Zimy pasuje niemal każda paleta barw. Sama Zima jest wyrazista, lubi więc łączyć się z wyrazistymi kolorami. Ma ciemne włosy i ciemną oprawę oczu (rzęsy i brwi), tęczówki może mieć błękitne lub ciemnobrązowe, cerę porcelanową. Pani Zima może nosić niemal wszystko, bo we wszystkich barwach jest jej do twarzy. Makijaż oczu idealny dla niej to zdecydowane lub pastelowe kolory, ale też czerń i biel.